Elżbieta Lanc na spotkaniu z seniorami w Gostyninie

Elżbieta Lanc na spotkaniu z seniorami w Gostyninie

W czwartek, 2 sierpnia 2018 r. w restauracji Bajka w Gostyninie seniorzy z Gostynina przybyli na spotkanie mieli okazję porozmawiać z Przedstawicielką Zarządu Województwa Mazowieckiego nadzorująca działalność Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu oraz Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Elżbietą Lanc.

Organizatorami spotkania byli Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Anna Roszak i Roman Augustyniak z Inicjatywy dla Gostynina.

Tematem spotkania były potrzeby i problemy ludzi starszych w Gostyninie w kontekście propozycji, jakie ma w tym zakresie samorząd Województwa Mazowieckiego.

- Zauważam, że jest taka potrzeba. Seniorzy – jest to grupa bardzo prężna i młoda także duchem, pełna energii i zapału do działania – powiedziała na wstępie Elżbieta Lanc, dodając:
- Mamy dla seniorów wiele propozycji jako samorząd województwa mazowieckiego. Jak choćby bon dla seniorów, jeśli jest grupa i ma pomysł, może otrzymać na jego zrealizowanie 1850 złotych. Ponadto aktywność senioralna – sport, kultura czy działalność artystyczna – tutaj także można liczyć na wsparcie i zachęcenie do aktywności tej prężnie działającej grupy, aby nie była sama w czterech ścianach.

- Miasto Gostynin i jej władze muszą współpracować z samorządem w sprawie polityki senioralnej i muszą widzieć i czuć potrzebę takiej właśnie aktywności – podsumowała Elżbieta Lanc.

Świetne spotkanie z p. Elżbieta Lanc członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego i naszymi wspaniałymi seniorami. Dużo...

Opublikowany przez Agnieszka Korajczyk-Szyperska Czwartek, 2 sierpnia 2018

- My jako Inicjatywa dla Gostynina od początku powstania stowarzyszenia staramy się wprowadzać różnego rodzaju działania na rzecz seniorów. Wprowadziliśmy Gostynińskie Dni Seniora, które chcemy kontynuować. Jest też Gostynińska Karta Seniora. Najbardziej zależy nam, to są takie plany na przyszłość, aby zorganizować w Gostyninie dom dziennego pobytu dla osób starszych - powiedziała witając seniorów Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina, radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska

źródło: gostynin.info

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij