Kara od Burmistrza Gostynina za namiot, pod którym zbierano podpisy dla Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

Kara od Burmistrza Gostynina za namiot, pod którym zbierano podpisy dla Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z PIS postanowił ukarać finansowo jednego z liderów PO w Gostyninie Romana Augustyniaka za postawienie namiotu, pod którym zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Jak informuje portal gostynin24.pl kara wynosi 500 zł.

W akcję zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na stanowisko Prezydenta Polski włączyło się bardzo dużo osób z terenu Powiatu Gostynińskiego, w kilka dni zebrano ponad 1.7 tys. podpisów. Podpisy były zbierane przez osoby prywatne, w punktach stacjonarnych ale również przy stoliku naprzeciwko Ratusza w Gostyninie. Niestety kapryśna pogoda wymusiła postawienie namiotu, pod którym został ustawiony stolik do zbierania podpisów. Właśnie do faktu postawienia namiotu odnośni się w piśmie burmistrz Paweł Kalinowski.

"Pismo burmistrza Pawła Kalinowskiego do mnie jeszcze nie dotarło. W dniu dzisiejszym po zapoznaniu się z treścią artykułu na portalu gostynin24.pl, sprawdziłem dwie skrzynki pocztowe, prywatną i Platformy Obywatelskiej w Gostyninie, w żadnej brak listu lub awizo z Urzędu Miasta w Gostyninie. Z tego wynika, iż urzędowa korespondencja najpierw trafiła do wiadomości prywatnego portalu informacyjnego, a nie do samego adresata czyli mojej osoby. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia i tu trzeba zadać otwarte pytanie … Czy jest to stała praktyka traktowania pisma urzędowego w Urzędzie Miasta w Gostyninie?" - komentuje Roman Augustyniak.

"W treści pisma urzędowego burmistrza Pawła Kalinowskiego opublikowanego na portalu gostynin24.pl brakuje podstawy prawnej nałożenia takiej kary, nie prowadziliśmy działalności zarobkowej, był to wolontariat z dużym uśmiechem" – dodaje Roman Augustyniak.

Źródło: gostynin.info

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij