Maseczki, płyny dezynfekcyjne wkrótce trafią do seniorów. Trwa realizacja projektu "Bezpieczny senior w dobie koronawirusa"

Maseczki, płyny dezynfekcyjne wkrótce trafią do seniorów. Trwa realizacja projektu "Bezpieczny senior w dobie koronawirusa"

Ozonowanie szkół, porady psychologiczne, dezynfekcja placów zabaw, budowanie sieci pomocy sąsiedzkiej czy zakup maseczek dla mieszkańców – to tylko kilka propozycji działań, na które organizacje pozarządowe Mazowsza mogły pozyskać wsparcie finansowe Samorządu Województwa Mazowieckiego. Udało się to Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Gostynina, która od 1 marca realizuje projekt pn. „Bezpieczny senior w dobie koronowirusa”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie porządku i bezpieczeństwa publicznego w zakresie zwalczania epidemii COVID-19 i zapobieganie rozprzestrzenianiu się się choroby.

Wg autorów projektu seniorzy są szczególnie narażeni na zakażenie się koronawirusem, często osłabieni chorobą, jest to też grupa osób, która nie dysponuje wystarczającymi finansami by móc zabezpieczyć się w środki ochrony.

Dystrybucja środków rozpocznie się w 2 połowie kwietnia.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

“Projekt skierowany jest do najstarszych mieszkańców Gostynina. Część seniorów została już zaszczepiona ale nadal grupa 75 lat i poniżej czeka na szczepionkę i narażona jest na zakażenie się wirusem dlatego naszą pomoc kierujemy właśnie do nich. W ramach działań wesprzemy 150 seniorów, którzy otrzymają kilkadziesiąt maseczek, 3-5 litra płynu do dezynfekcji a także 3-5 litra mydła antybakteryjnego. Jeden powie dużo, inny że nie, ale ja uważam, że każda forma wsparcia ma znaczenie.”

Roman Augustyniak

“Inicjatywa dla Gostynina angażuje się w wiele akcji społecznych, są one skierowane do różnych odbiorców. W obecnym czasie jednym z priorytetów zarówno dla Samorządu Województwa Mazowieckiego jak i dla nas w wymiarze lokalnym jest działanie przeciw Covid-19.”

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij