Rezolucja Rady Miejskiej w Gostyninie w sprawie zrekompensowania kosztów za usunięcie chemikaliów przy ul. Ziejkowej

Rezolucja Rady Miejskiej w Gostyninie w sprawie zrekompensowania kosztów za usunięcie chemikaliów przy ul. Ziejkowej

Rada Miejska w Gostyninie jednogłośnie na sesji nadzwyczajnej w dniu dzisiejszym (12 lipca br.) przyjęła stanowisko wyrażone w Rezolucji dotyczące zrekompensowania kosztów jakie Gmina Miasta Gostynina poniesie w związku z usunięciem, utylizacją chemikaliów oraz rekultywacją terenu przy ul. Ziejkowej, gdzie składowane są odpady chemiczne.

Roszczenia będą kierowane wobec osób jakie są odpowiedzialne za proceder składowania odpadów chemicznych.

Treść uchwały:
1. Rada Miejska w Gostyninie w celu zrekompensowania kosztów jakie Gmina Miasta Gostynina poniesie z tytułu usunięcia niebezpiecznych odpadów z działki o nr 279/17 zlokalizowanej przy ul. Ziejkowej apeluje do Burmistrza Miasta Gostynina o podjęcie wszelkich możliwych kroków prawnych wobec osób odpowiedzialnych za proceder sprowadzenia na mieszkańców Gostynina zagrożenia utraty zdrowia bądź życia,
2. Rada Miejska w Gostyninie apeluje do Burmistrza Miasta Gostynina o podjęcie natychmiastowych działań w celu rekultywacji gruntu na działce nr 279/17 przy ul. Ziejkowej w Gostyninie.

Tylko Burmistrz Miasta Gostynina jako podmiot reprezentujący Gminę Miasta Gostynina może wystąpić na drogę sądową w imieniu miasta Gostynin w sprawie dochodzenia zwrotów kosztów za usunięcie, utylizację chemikaliów i rekultywację terenu przy ul. Ziejkowej.

Inicjatywa dla Gostynina

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij