To już dziś! Leszek Cichoński z zespołem zagra na Zamku w Gostyninie

To już dziś! Leszek Cichoński z zespołem zagra na Zamku w Gostyninie

Michał Bartosiak serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 - jako jeden z dwóch zwycięskich projektów których jest Michał Bartosiak. Tradycyjnie odbędzie się koncert a po nim luźne jamowanie i inne uciechy. Zapraszajcie swoich przyjaciół !!!

Termin: 5 pażdziernika - piątek
Miejsce: Zamek gostyniński
Wstęp = szeroki uśmiech

Gwiazdą koncertu Gigant polskiej gitary bluesowej :

Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem "zasłużony dla Miasta Wrocławia". Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012.

Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która właśnie ukazała się na vinylu. Towarzyszyć mu bedą znakomici muzycy :
Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC, i jeden z najlepszych polskich basistów jazzowych - Tomasz Grabowy.

źródło: gostynin.info

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij