Wniosek w sprawie progów na ul. Spółdzielczej zaopiniowany pozytywnie

Wniosek w sprawie progów na ul. Spółdzielczej zaopiniowany pozytywnie

We wtorek (25 września br.) odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu. W trakcie posiedzenia został poruszony temat zamontowania progów zwalniających na ul. Spółdzielczej. Wniosek uczestniczącej w posiedzeniu Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej został pozytywnie zaopiniowany przez radnych.

Przypomnijmy, że w czerwcu podczas spotkania radnych IdG Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, Andrzeja Robackiego, Małgorzaty Rędzikowkiej-Mystkowkiej oraz Stanisława Pieniążka z mieszkańcami ulic Spółdzielczej, Armii Krajowej i Ozdowskiego były zbierane podpisy w tej sprawie.

Listę z podpisami oraz wnioskami mieszkańców liderka Inicjatywy dla Gostynina złożyła do Urzędu Miasta. W odpowiedzi zastępca burmistrza Halina Fijałkowska poinformowała że:

"Zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu drogowego na ul. Spółdzielczej obowiązuje „ Strefa zamieszkania" w której: „Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych" oraz „Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h". Ustawianie dodatkowych znaków drogowych nie ma uzasadnienia".

Z negatywną opinią Urzędu spotkała się wtedy również prośba mieszkańców o montaż progów zwalniających:

"Montaż progów zwalniających w pasie drogowym ul. Spółdzielczej przy bloku nr 9 zarówno od ul. Langenfeld jak i od bloków na ul. Armii Krajowej przy ograniczonej prędkości 20km/h jest bezzasadny".

Do odpowiedzi odniosła się Agnieszka Korajczyk-Szyperska- "Ja mam inne zdanie, zresztą można podać kilka przykładów gdzie pomimo znaku strefa zamieszkania są zamontowane progi zwalniające.Liczę na to, że wniosek który poparło podpisami kilkudziesięciu mieszkańców zostanie w końcu zrealizowany".

źródło: gostynin.info

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij