IdG społecznie

Pamiętacie koncert Krzysztofa Krawczyka, TeDe lub zespołu Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele w Gostyninie. Właśnie tu podsumujemy wszystkie te imprezy jakie zorganizowaliśmy właśnie dla Was.

Co warto zaznaczyć wszystkie one zostały sfinansowane ze środków prywatnych pochodzących od członków, sympatyków Inicjatywy dla Gostynina lub przy udziale sponsorów jakich udało nam się pozyskać. Co ważne nigdy nie korzystaliśmy ze środków budżetowych miasta Gostynin.

  • 2014 rok i pierwsza impreza Inicjatywy dla Gostynina, impreza zorganizowana dla najmłodszych czyli Dzień Dziecka z IdG.

 

  • 2014 rok i pierwszy w Gostyninie Jam Session. Restauracja Bajka będąc ostatnio mekką lokalnych polityków tym razem stała się miejskim centrum kultury. Zorganizowany przez IDG Jam Session oraz gościnny koncert Ryszarda Wolbacha przyciągnął znakomitych twórców lokalnych a także ciepłą, niezawodną i otwartą na wszelaką kulturę publiczność Gostynina… Z głośników płynął blues , jazz i rock n roll. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Smoth operator”. „Long train running”, „Graj nie żałuj strun”, ,, Cantaloupe Island” oraz największe przeboje gwiazdy wieczoru Ryszarda Wolbacha wprawiły w świetny nastrój zgromadzoną publiczność – takimi słowami Michał Bartosiak rozpoczął swój artykuł pt. „Niecodzienne wydarzenie kulturalne 11 listopada„.

 

  • 2014 rok – koncert Krzysztofa Krawczyka w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Sala wypełniona po same brzegi i te słynne przeboje, które rozbawiły całą publiczność. Dziękuję Wszystkim Mieszkańcom Gostynina, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Było wspaniale – specjalne podziękowania od Agnieszki Korajczyk – Szyperskiej, Przewodniczącej Stowarzyszenia IdG.

 

  • 2014 rok – koncert TEDE odbył się również w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, do dziś pamiętamy jak TEDE przyzwyczajony bardziej do scenerii klubowej gdzie na koncertach się stoi, wyjrzał za kotary i powiedział coś w stylu o (…) wszyscy siedzą. Po kilku minutach już nikt nie siedział, a w taki sposób to wydarzenie opisał już nieżyjący Andrzej Szymkiewicz

– Nie lubię rapu. Drażnią mnie często używane słowa uznawane za wulgarne. Muzyka dla mnie dziwaczna. Ale bardzo się cieszę, że doszło w Gostyninie do koncertu z którym wystąpił zespół zajmujący się tą muzyka. Nareszcie młodzież dostała to czego się nie spodziewała. Dostała muzykę która (świadomie używam tego sformułowania) była w Gostynińskim MCK-a zakazana. Z satysfakcja patrzyłem na pana dyrektora MCK-a który z trudem udawał, że nic się wielkiego nie stało.

Ten koncert zadaje kłam popularnemu twierdzeniu, że gostynińską młodzież nic nie interesuje. Ten koncert pokazał olbrzymie oczekiwania młodzieży w zakresie kultury, nie tylko krawczykowskiej czy disco-polowskiej. Jeden koncert sprawił, że do MCK przyszli ludzie, którzy nie tylko z kultura ale i z prawem są na bakier. Naraz pracownicy MCK zobaczyli, że młodzież ma zainteresowania, ma zainteresowania które oni do tej pory ignorowali. Uważano, że młodzież nie umie się zachować, a młodzież pokazała swoją spontaniczność i że gdy trzeba potrafi się znaleźć. Całość artykułu: TEN RAP

700_1931-11

 

  • 2015 rok – koncert zespołu Akcent z okazji Majówki z IdG. Zenon Martyniuk zaśpiewał swoje największe przeboje – „Przez twe oczy zielone”, „Granica”, „Kochana wierzę w miłość”, „Życie to są chwile” i „Pragnienie miłości”. Można śmiało napisać, to był prawdziwy sukces frekwencyjny, było Nas ogromnie dużo. Relacja video umieszczona na YOUTUBE.COM na chwilę obecną ma ponad 600 tyś. wyświetleń, jest to prawdziwy rekord dotyczący oglądalności z koncertów jakie odbywały się do tej pory w Gostyninie.

 

  • 2016 rok kolejny Dzień Dziecka z IdG. Niesamowita frekwencja, tony wspanialej zabawy, radości i uśmiechów. „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” piękne słowa, właśnie taki sławami został zatytułowany artykuł jaki trafił do Nas kilka dni po wydarzeniu. Artykuł autorstwa jednego z uczestników, który sam siebie określił jako „dziadek„.

To on:

Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek wcześniej widział tyle uśmiechu i radości na twarzach dzieci. Czy może być coś bardziej cennego ? Doskonale zorganizowany z okazji Dnia Dziecka piknik na terenie LO przyciągnął bardzo dużą ilość dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i dziadkami.

Różnorodność atrakcji przy dźwiękach muzyki sprawiła, że i młodsi i starsi wspaniale się bawili a spożytą energię uzupełniali potrawami z grilla. Dmuchany zamek, ring, wata cukrowa i inne atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Konkursy i zabawy zorganizowane przez grupę Tęczowo gwarantowały dzieciom i dorosłym zabawę na wysokim poziomie. Widać wyraźne zapotrzebowanie na taką rozrywkę. Przez kilka godzin wszyscy uczestnicy byli w świetnych humorach. Byłem na pikniku z wnukami. Bardzo nam się podobało. Dzieci wróciły do domu szczęśliwe.
Dziękuję organizatorom – Inicjatywie dla Gostynina i grupie Tęczowo. Myślę , że radość dzieci jest dla nich największą nagrodą i podziękowaniem.

I jeszcze jedno- z Gostynina wyjechali młodzi ludzie ale okazuje się, że jest w Gostyninie dużo dzieci, bo na pikniku było ich naprawdę bardzo dużo. Organizujmy im więcej takiej rozrywki, to jak dorosną może nie będą chciały wyjeżdżać…………

 

Komentarze