2018.03.27

Nie mają drogi, kanalizacji oraz oświetlenia. Temat ul. Kraśnica w Kurierze Mazowieckim

krasnica

Od 25 lat mieszkańcy ulicy Kraśnica walczą o budowę drogi. Mają problem z dostaniem się na swoje posesje, a służby miejskie często odmawiają przyjazdu. Obawiają się, że taka sytuacja może w końcu doprowadzić do tragedii. Ich problemem w ubiegłym roku zainteresowali się radni.

W poniedziałek na zaproszenie mieszkańców przyjechali także dziennikarze Kuriera Mazowieckiego.

W okresie roztopów obecna droga gruntowa jest całkowicie nieprzejezdna. „Jak była taka droga, to ja zostawiłam swój samochód i z małym dzieckiem szłam do sąsiadów, zmieniałam obuwie i jechałam dalej do miasta” – żali się jedna z mieszkanek. Z dojazdem do ulicy Kraśnica problemy mają nawet mają straż oraz pogotowie. „Jestem chora na raka, w każdej chwili może być potrzebne pogotowie. Jak tu przyjedzie pogotowie?” – dopytuje druga kobieta.

Jak dowiadujemy się w dalszej części reportażu, brak drogi to niejedyny problem z jakim zmagają się mieszkańcy ulicy Kraśnica – „Jesteśmy na terenie miasta, płacimy podatki jak wszyscy mieszkańcy, a nie mamy kanalizacji, oświetlenia, drogi, chodnika”.

W grudniu ubiegłego roku radni miejscy zabezpieczyli środki na wykup gruntów pod budowę przyszłej drogi. „Żeby ta droga była w pierwszej kolejności utwardzona to jak najbardziej takie działania trzeba podjąć. W dalszej kolejności uważam, że trzeba tę drogę tutaj wybudować” – powiedziała liderka stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Wykup działek pod budowę drogi ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a szacowana wartość całej inwestycji może wynieść kilka milionów złotych. Jak zapewnił radny IdG Tadeusz Majchrzak na najbliższym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego nastąpi zwiększenie kwoty na utrzymanie dróg i tym samym na utwardzenie drogi przy ul. Kraśnica.

Link do materiału wideo (czas -od 6:18s)

Źródło: Gostynin.info