Ponad 100 miejsc pracy i inwestycje za kilkadziesiąt milionów złotych

27972069_1686192981475179_8861595590002485298_n

Budowa, modernizacja dróg, chodników, budowa kanalizacji czy oświetlenia to bardzo ważne inwestycje. One również przyczyniają się do tego, że niejeden przedsiębiorca decyduje się w takim miejscu rozpocząć czy rozwijać swoją działalność.

Pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa, że jak obiecamy , to wcześniej czy później będzie to zrobione. Dlatego teraz zabieramy się oczywiście nie zwalniając tempa w innych dziedzinach za poszukiwania inwestorów . Nie jest to łatwy proces ale wierzę w to, że nam się uda.

Żeby chcieli przyjechać do Gostynina nowi przedsiębiorcy, muszą wiedzieć gdzie leży Gostynin, co ma im do zaoferowania, musimy w Polsce, ba nawet w Europie dosłownie „wychodzić z lodówki” ale to akurat mam opanowane.

Rozwój gospodarczy Gostynina i praca dla nas, zwykłych mieszkańców Gostynina są na tą chwilę najważniejsze.
Jestem niestety jedną z tych osób, które pomimo tego, że szukałam to nie mogłam jej znaleźć w Gostyninie. Zatrudnienie znalazłam w Płocku.
Od kilku lat pracuje w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym i właściwie każdego dnia dojeżdżam tam do pracy.
Ale nie ma tego złego.. Dzięki temu widzę jak wygląda poszukiwanie inwestora, rozmowa z przedsiębiorcami i cały ten proces, który w efekcie prowadzi do tego, że tworzone są miejsca pracy.

W każdym niemal tygodniu w PPPT pojawiają się inwestorzy chętni do zainwestowania w Płocku. Jest też współpraca pomiędzy samorządem a biznesem.
Na przestrzeni kilku ostatnich inwestorzy wyłożyli w rozwój swoich firm ponad 260 milionów złotych, utworzonych zostało ponad 570 miejsc pracy. Można ? Można trzeba tylko wiedzieć jak działać i do których drzwi pukać.

Tutaj też zainwestował „ROL-MAR” Andrzej Markowski, który wcześniej działał w Gostyninie w budynkach ELGO. Szukali też lokalizacji w Gostyninie, rozmawiali z przedstawicielem naszego miasta ale niestety bezskutecznie. Inwestor wybudował ośrodek dystrybucji części dla rolnictwa i przemysłu obsługujący polskich oraz zagranicznych klientów w Płocku.

Powierzchnia magazynowo-logistyczna nowego centrum wynosi blisko 8 tys. m2. Towarzyszy jej trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną o powierzchni ponad 1 tys. m2. Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z budową obiektu opiewa na kilkanaście milionów złotych.
W wybudowanym obiekcie zatrudnienie znalazło ponad 100 osób.

W 2018 roku przedsiębiorczy planują zainwestować ponad 30 milionów złotych przy czym powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.
Żeby do Gostynina można było ściągnąć inwestorów trzeba współpracować z najlepszymi dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej z Zarządem PPPT na temat współpracy w zakresie pozyskiwania inwestorów dla Gostynina, w tym również kupca dla ELGO.

Działamy.

Agnieszka Korajcztyk-Szyperska