Projekt do III edycji Budżetu Obywatelskiego

automat.627x0

W ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego zamierzamy złożyć projekt dotyczący zakupu automatów służących do zbiórki zużytych opakowań plastikowych PET i puszek aluminiowych po napojach. W ramach tego zadania zostanie również przeprowadzona akcja zbiórki zużytych opakowań co ma zmniejszyć ilość odpadów, trafiających na składowisko.

Automaty ustawione zostaną w wybranych przez liderów i wykonawcę miejscu, w miejscach łatwo dostępnych, o dużym natężeniu ruchu pieszego, gdzie każdy może wrzucić zgromadzone opakowania, wspierając w ten sposób lokalny recykling.

Zakładamy, że każdy mieszkaniec Gostynina, który zechce przyczynić się do tego, aby mniejsza ilość odpadów trafiała na składowisko skorzysta z okazji i wrzuci plastikowe lub aluminiowe opakowanie po napojach do jednego z automatów.

Dzięki zaawansowanej technologii automaty zidentyfikują opakowanie po kształcie i kodzie kreskowym. Zasada funkcjonowania automatu jest prosta: należy oddać plastikową butelkę (PET) lub puszkę po napoju, a na zakończenie tej operacji nacisnąć guzik, który da sygnał o zakończeniu procesu.

W podziękowaniu wydany zostanie kupon. Zebrane kupony będzie można wymieniać na drobne upominki.

Szczegóły wkrótce.