Propozycje mieszkańców

Czekamy na Państwa pomysły i propozycje zmian, które mogą ułatwić życie mieszkańcom Gostynina.

Zgłoś swoją propozycję

 1. Virtual Private Server

  Silownie takie powstaja zarowno w wielkich aglomeracjach miejskich jak i malych miejscowosciach i wszedzie ciesza sie duzym uznaniem oraz sa wykorzystywane przez mieszkancow. Obecna pamieta jeszcze moje dziecinstwo i nie kryjmy, ale jest nieco archaiczna, z brudna woda, slabymi efektami wizualnymi.

 2. maco9

  Poprawić funkcjonowanie oraz wywiązywanie się MTBS w zakresie zarządzania, administrowania budynkami mieszkalnymi zawierającymi mieszkania komunalne jak i własnościowe. Koszty administrowania są bardzo wysokie i nie adekwatne do wykonywanych obowiązków. A zaniedbanie co niektórych budynków jest karygodne.

 3. Mieszkanka Krośniewickiej

  My mieszkańcy ulicy Krośniewickiej prosimy o ścieżkę rowerową w stronę Kozic. Nasza ulica jest bardzo ruchliwa, bez znaków ograniczających prędkość. Ulica jest niebezpieczna.
  Ścieżkę lub chodnik mieliśmy obiecane już z 10 lat temu. Nowe władze też zapomniały, że mają w mieście taką ulicę.

 4. witek bohrer

  proponuję ustawienie zakazu zaytzymywania i postoju na ulicy Nowej . Ulica wąska i powstał dziki parking dla leniwych przy kauflandzie . Czasami jest bardzo cięzko przejechać

 5. widz

  Jako osoba, która oddała głos w tych wyborach na wasze ugrupowanie proszę o przyjrzenie się sytuacji w MPK, po za podwyżkami cen za wodę i ścieki nowy prezes zwalnia doświadczonych pracowników z firmy, a na ich miejsce przyjmuje osoby z Płocka (jeśli mowa o bezrobociu w mieście). Nie wspomnę o nie rentownym zakupie samochodu typu WUKO.

 6. Mirosława Muchowicz

  Bardzo proszę radnego Pana Zbigniewa Chorążka o dogłębne sprawdzenie dlaczego my mieszkańcy osiedla Wspólna płacimy więcej za zimną wodę za ścieki i za podgrzanie od mieszkańców GSM . Gostynin nie jest tak wielką aglomeracją jak Warszawa czy Kraków żeby dzielić pod względem opłat. Tworzymy jedność jako mieszkańcy małego prowincjonalnego miasta i taki podział stosowany od lat jest nie na miejscu Druga sprawa aby skwerek Piłsudskiego był skwerkiem dla nas mieszkańców a nie toaletą dla ptaków .

 7. aga

  ja popieram w sprawie opieki społecznej na wsi też tak jest że pijaki dostają więcej niż spokojna rodzina i to wielodzietna, nich wezmą się za prace .

 8. P

  Witam.
  Czy można by było wybudować targowisko dla rolników k. Starej Betoniarni, przecież od ulicy Płockiej jest wolny plac i wystarczy go tylko zagospodarować.
  Nie wiem, czy obecna Władza pamięta targowisko na Bratoszewie, gdzie co wtorek
  był duży targ i rolnicy z okolicznych wiosek mogli sprzedawać swoje zboże i ziemniaki,
  a także owoce i warzywa. Obecnie najbliższe targowisko znajduje się w Gąbinie oddalonym o około 20 kilometrów od Gostynina.
  Pozdrawiam.

 9. Gostynianka

  Witam.
  Bardzo proszę o postawienie znaku – zakaz zatrzymywania się na ul. Czapskiego pomiędzy jednym a drugim sklepem i przystankiem dla autobusów. Jeżdżąc codziennie do Płocka do pracy, pewnie nie tylko ja ale i wiele innych osób napotyka się na samochody zaparkowane wzdłuż pasa ruchu zarówno z jednej i z drugiej strony po kilka aut. A czy tak trudno robiącym zakupy jest postawić samochód na parkingu przy sklepiku? Parkowanie tych samochodów jest utrudnieniem ruchu na drodze. Pragnę nadmienić, że jest to droga wylotowa z Gostynina i na drodze jest nie mały ruch.

 10. Monika Maciejewska

  Drodzy radni piszę do Was z okręgu 7 ( tam nikt nie wszedł jedynie U.P. pozostałość po skazańcu) proszę o wzięcie się za Zazamcze.Bardzo potrzebujemy chodnika do samej ulicy Dybanka.Chodzimy po drodze .Dużo ludzi tam spaceruje w kierunku Dybanki i jest narażonych na niebezpieczeństwo.Nawet pasy przy TBS są w bezsensownym miejscu.
  Dzieci które chodzą do szkół idą po drodze.Bierzewice mają chodnik już nawet po dwóch stronach ulicy.

 11. Starszy mieszkaniec Gostynina

  Uważam, że w centrum miasta należy wprowadzić opłatę parkingową przy wykorzystaniu parkometrów. Ale, przy realizacji tego projektu należy sięgnąć do głowy po rozsądek w zakresie cen. Duża rotacja parkowanych pojazdów i tak duży dochód dla miasta. Każdy będzie stawiał pojazd na czas konieczny do załatwienia spraw.
  Następna sprawa, to likwidacja straży miejskiej. To jest pożeracz dużych pieniędzy za działanie bez udziału rozumu, bez odrobiny logicznego myślenia. Odnoszę często wrażenie, że ludzie tam pracujący, nie potrafią myśleć i działają na zasadzie: ,, bo Tata tak kazał”. A własny rozum gdzie? Współczesne studia go zjadły? Logika jest obecnie nauką całkiem zapomnianą, a szkoda!! Dołączam wyraz szacunku dla adresata tej wiadomości i niebawem nowej władzy Gostynina.

 12. Mieszkanka Gostynina

  Dobrze byłoby, gdyby w Gostyninie w szkołach dostępne były zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Przedszkola pod tym względem działają bardzo prężnie, są tam lub przynajmniej były: lekcje tańca, jeżyki obce, lekcje rytmiki. Dzieci chodziły na występy lub konkursy do Domu Kultury. Były bardzo zadowolone i kreatywne, Po tym, jak poszły do szkoły, nie ma żadnych zajęć dodatkowych. Oczywiście, można posłać dziecko na lekcje dodatkowe, ale te są w godzinach wieczornych i na takie lekcje nie chodzi cała lub prawie cała klasa. A chodzi tutaj głównie o to, aby w szkołach powstały zajęcia pozalekcyjne, oczywiście w całości lub jakiejś części płatne przez rodziców, ale które rozwijają kreatywność dzieci i młodzieży, odciągną ich od komputerów i TV, a przede wszystkim będą integrowały dzieciaków z jednej klasy czy szkoły.

 13. Mieszkanka Gostynina

  Przydałoby się w Gostyninie kryte lodowisko. Obecne lodowisko jest dobrze zorganizowane, ale przy pogodach, jakie były ubiegłej zimy nie bardzo nadaje się do jazdy, bo wciąż stoi tam woda.

 14. Tygrys

  Po 1 chodnik na ulicy Zazamcze ponieważ strach jest iść pieszo ulicą, ogrodzenia są przy samej ulicy, samochody nie patrzą na przechodniów tylko zasuwają jak rakiety to osiedle zostało zaniedbane bardzo przez TBS, płaci się bardzo drogo za czynsze a nic nie jest robione żeby urozmaicić wygląd osiedla. Brak placu zabaw dla dzieci, nie wspomnę już o boisku Dziękuję Pozdrawiam czekam na odpowiedź.

 15. widzi z boku

  proponuję aby wszelkie prace dotyczące ,projektow ,inwestycji,remontów-napraw Urząd Miasta realizował je po autentycznej konsultacji z mieszkancami danej ulicy – a nie jak teraz -z zaskoczenia lub „fałszywie” uzgodniono/z niewiadomo z kim ?
  znam kilka przypadkow zatajenia faktów , inwestycji !…………..
  czy nowa Władza pomorze wyborcom?

 16. Mieszkanka Gostynina

  Chciałabym prosić o pomoc dla szkoły podstawowej nr 1, w której należałoby :
  – zrobić dziedziniec szkoły, ten teren po deszczach nie nadaje się do użytku
  -brak placu zabaw
  -ogrodzenie nadaje się do wymiany

 17. Mieszkanka Gostynina

  Poprawić system odprowadzenia deszczówki. Przy dużej ilości opadów budynki prywatne są zalewane, tak jak to było rok temu na osiedlu Kopernika i Marcinkowskiego ,
  Polnej. ( osiedle to przy większych opadach – nawet nie ulewach zagrożone jest podtopieniami). I dzieje się to nie tylko na tych osiedlach. Jest to nie do pomyślenia, żeby taka sytuacja miała miejsce. Należałoby zająć się tym problemem.

 18. P.

  Chciałabym aby IdG zainteresowała się chodnikiem od połowy ulicy Zamkowej do samego cmentarza, chodnik jest w stanie okropnym! odbywa się tu taka uroczystość jak Odpust parafii św. Jakuba i po prostu aż wstyd że ludzie muszą chodzić po tak wyglądającym chodniku. Na ul. Kutnowskiej lub Płockiej są ładne, okwiecone chodniki a tu wiele razy byłam świadkiem, że starsza osoba zwyczajnie potknęła się o wystające płyty chodnikowe. Ta ulica jest nie ciekawie komentowana przez mieszkańców Gostynina ponieważ tysiące ludzi przechodzą nią aby odwiedzić swoich zmarłych bliskich, a wygląda jak wygląda..

 19. Zygmunt Gierula

  Uważam, że w programie wyborczym IdG powinien znaleźć się zapis o pozyskiwaniu dodatkowych funduszy nie tylko na poprawę istniejącego sketeparku, ale także na budowę obiektów do uprawiania sportów ekstremalnych np. toru rokowego i toru wyścigowego dla urządzeń zdalnie sterowanych, czy jak już ktoś wcześniej zauważył – parku linowego np. na Dybance. Ponadto sądzę, że za niewielkie pieniądze możnaby utworzyć „ściankę” dla artystów ulicznych na potrzeby grafitii z zastrzeżeniem, że ma to być twórczość zawierająca elementy nawiązujące do historii i tradycji Gostynina. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji zamierzonych planów. Zygmunt Gierula

 20. Andrzej Szymkiewicz

  Pomysł może wydać się śmieszny,ale …. może….W Gostyninie nie ma komunikacji miejskiej i chyba nie prędko jej się doczekamy.Takie instytucje jak ZUS czy Biuro Pracy oddalone są od centrum miasta.Osoby starsze które muszą tam dojść z końca ulicy Kutnowskiej czy tez 18-go Stycznia mają z tym problemy, a nie każdy ma swój pojazd, nie zawsze może liczyć na pomoc znajomych z samochodem. Przed nimi długa droga. Czy nie można by było wzdłuż ulic : 18-go Stycznia,Wojska Polskiego,Jana Pawła,Płocku,Kutnowska,3-go maja i Kościuszki i na tych na których by to było przydatne zainstalować ławki,by wędrujący po mieście petent, zwłaszcza ten starszy i o nie najlepszym stanie zdrowia mógł przysiąść i chwile odpocząć.Bez przesadyzmu: to nie mają być ławki ustawione co dziesięć dwadzieścia metrów, ale te 400 do 500 metrów pewnie spełniły by swoje zadanie.Nie obawiam się, ze ławki te będą okupowane przez młodzież. Wieczorami młodzi ludzie siedzący na ławkach przy ulicy to możliwość czuwania nad ich zachowaniem. I lepsze to niż przesiadywanie gdzieś po jakiś dziurach i krzakach
  Z poważaniem
  A. Szymkiewicz.

 21. widzi z boku

  może ktoś zdecyduje o zakazie spuszczania nocą iw czasie burzy lub silnego deszczu fekalii z osadników Inhofa z osiedli wspolna- do rzeki Skrwa? nasz sanepid nie interesuje ten „śmierdzoncy” temat……………….?Gostynin potrzebuje prężnych ,nie skorumpowanych ,otwartych na fakty władz.

 22. wapster

  W naszym pięknym i starzejącym się Gostyninie brakuje pozalekcyjnych zajęć sportowych dla młodzieży i osób chcących aktywnie spędzić wolny czas.
  Osoby, które mają jakikolwiek wpływ w naszym mieście na to co się w nim dzieje, zapatrzone są ślepo na klub Mazur Gostynin a to przecież nie jedyna forma aktywności sportowej w mieście.
  Brakuje półprofesjonalnej akademii sportowej, w której można by rozwijać się w innych dziedzinach sportu pod okiem trenera – nie tylko piłkarsko.
  Młodzi ludzie chcący coś osiągnąć -(to nawet za dużo powiedziane), chcący spróbować koszykówki, siatkówki czy innego sportu zmuszeni są opuszać nasze miasto często już w wieku gimnazjalnym, licealnym – obciążając portfele rodziców związane z treningami, utrzymaniem, życiem w innym mieście.
  Przykład: Zespół koszykówki jakim jest Basket Gostynin finansuje wszystko z własnej kieszeni lub od prywatnych sponsorów. A gdzie pomoc miasta? ?? Co robią w tym wzgledzie nasi kochani urzędnicy? Wszystkie spotkania treningowe pokrywane są z kieszeni samych zainteresowanych a trener działa charytatywnie .
  Równie dobrze ktoś z czytających może powiedzieć, że jak się chce to można wszystko – ale nie o to chyba chodzi w tej inicjatywie…

 23. Nata

  Nasz Gostynin to naprawdę wspaniałe miasto ze wspaniałymi ludźmi. Czemu nie można więc wykorzystać tego co w nim jest zamiast wydawać na budowę różnorodnych rzeczy ? Myśląc o młodzieży i gostynińskich zespołach : wykorzystajmy salę nad OSP. Można by tam choć raz w tygodniu zorganizować koncert jednego z wielu zespołów. Zaprośmy tam co jakiś czas kogoś z branży muzycznej i pokażmy te zespoły,. Ludzie się pobawią zespoły się wykażą. Kolejnym miejscem jest plac koło zamku. Nie można zrobić jakiś profilaktycznych spotkań o np. problemach przemocy , alkoholu czy samoobronie ? Spróbujmy w naszym mieście robić coś z czegoś co jest a nie coś z czegoś co trzeba wybudować. Powstaje więc pytanie do radnych : warto spróbować a przy tym zrobić coś dla miasta i mieszkańców bez wydawania zbędnej kasy ?

 24. widzi z boku

  szpital jest od kilku lat pozbawiony oczyszczalni ścieków ? a nasze środowisko = nasze zdrowie…………….pomysły bardzo dobre na sanatorium czy inne…. a ścieki płyną……
  praca dla młodych obywateli to być dla Gostynina -strefy wolne od podatku itd………

 25. Jutro

  – Myślę że prócz strefy ekonomicznej trzeba przede wszystkim wykonać weryfikację potencjały Gostynina, czyli czym miasto dysponuje (prócz terenów i bliskości A1) i jaki typ inwestycji może przyciągnąć a następnie rozpocząć aktywnie poszukiwanie takich inwestorów w kraju i za granicą. Pozyskanie jednego, w miarę dużego przyciągnie innych.
  – Nie wiem jaki jest status szpitala na Kruku, ale jest to piękne miejsce na Inwestycję typu Dom Spokojnej Starości (komercyjny, z udziałem miasta i do tego już przystosowany) – może sprofilowany, np. z porządną opieką geriatryczną, przystosowany do rehabilitacji osób z Alzheimerem (są takie ośrodki wyspecjalizowane w Niemczech). Społeczeństwo się starzeje, a takich miejsc nadal brakuje w Polsce. Coraz częściej też słyszy się o korzystaniu z takich ośrodków przez pensjonariuszy z krajów starej europy, za co płacą ich ubezpieczalnie i kasy chorych.
  – Ważnym aspektem jest zatrzymanie odpływu młodzieży (bo kto w tej strefie ekonomicznej ma pracować). Nie wiem czy jest to prawnie w naszym kraju dozwolone, ale można np. ustanowić stypendia dla uzdolnionej młodzieży na zasadach kontraktu (tak jest w USA) dla kierunków nauczania (pracowników których brakuje w Gostyninie). Miasto zapłaci za Twoje studia, a Ty wrócisz i będziesz kilka lat pracował w mieście.
  ….i pewnie jeszcze wiele innych działań można wymyślić.

 26. widzi z boku

  -zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców – dot.przewozów materiałów niebezpiecznych łatwopalnych i wybuchowych drogami przez miasto tj .ulicami i koleją …-po przez zwiększenie różnego rodzaju nadzoru i specjalizacji służb kontrolno – ratowniczych..
  -zagospodarowanie terenów -łąki za Dworcem PKS na teren czynnej rekreacji i wypoczynku ………- nowa strategia w sprawie budowy strefy uzdrowiska……….
  zaplanowani i realizacja w okresie 5-10 lat budowy – obwodnicy z kierunku Płock- Krośniewice -Włocławek……
  -zwiększyć wielokrotnie działania UM miasta w organizacji rynku pracy dla młodych……….- znacząco zmniejszyć administrację -Urzędnik dla „obywatela”- a nie samowola i znieczulica oraz brak kompetencji……………………..

 27. henryczek

  zlikwidować przyciski na przejściach dla pieszych (koło basenu zostawić),przejścia dla pieszych z poziomu zero do ulicy,i tz. rynsztoki przynajmiej ograniczyć ich głębokość do 1-2 cm.

 28. mila

  Witam.
  Proponuję byście państwo organizowali w Gostyninie w ramach promocji miasta takie targi jak odbyły się wczoraj w Łącku, dotyczące zdrowej żywności i ogrodnictwa. Dałoby to trochę radości mieszkańcom, wypromowałoby Gostynin. Radni powinni zjednoczyć się dla miasta.

  Pozdrawiam.

 29. jedenjedenraz

  A może by tak pomyśleć o jakiejś świetlicy dla młodzieży? lub po prostu poprawić funkcjonowanie naszego miejskiego Domu Kultury bo w tej chwili nie robią praktycznie nic dla młodych ludzi a proszę mi wierzyć że w Gostyninie jest wiele uzdolnionych osób które powinny dostawać od miasta możliwość rozwijania swoich pasji 🙂

 30. kasia

  bardzo potrzebne sa mieszkania dla rodzin wielodzietnych a nie dla pijakow ktorzy je demoluja oraz wieksze wsparcie finansowe z opieki bo pijak ma wiecej niz normalna rodzina

 31. Tomasz

  Parkometry w centrum Gostynina, tańsza opcja dla miasta, szybsza, wygodniejsza, zyskają na tym wszyscy, znajdzie zatrudnienie wiele osób, zostanie w kasie miasta dużo pieniędzy które miały zostać wydane na parking wzdłuż ulicy Kościuszki. Z doświadczenia wiem ( tu nie trzeba być radnym-bezradnym, czy Burmistrzem ) że jest bardzo dużo właścicieli aut którzy zostawiają pojazdy w centrum miasta przesiadają się do jednego większego i jadą nim do pracy do Kutna czy Płocka. Dla właścicieli pojazdów którzy parkują w centrum, a pracują w sklepach, urzędach i innych podmiotach w rynku dać niski abonament.