2018.03.28

Ptasi problem w parku Piłsudskiego nadal nierozwiązany

id-krvaa-gostynin-ptasi-problem-w

Park im. Józefa Piłsudskiego przy ul. 3 Maja słynie z niesamowitego klimatu oraz… dużej ilości ptaków, które brudzą teren całego parku. Pomimo tego, że temat był poruszany już wielokrotnie, to kostka brukowa w parkowych alejkach dzień w dzień jest zasłana ptasimi odchodami.

W trakcie wczorajszego (27 marca br.) posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu radny Krzysztof Markus dopytywał o możliwość zlikwidowania tego problemu.

„Nie ma w tym momencie dobrych rozwiązań jeśli chodzi o Park Piłsudskiego” – odpowiedział burmistrz Paweł Kalinowski. „Były strzały, były różne odgłosy. Tak naprawdę na krótką metę to wszystko działało” – dodał.

Ze względu na trwający okres ochronny z drzew nie mogą być usuwane gniazda, a działania są ograniczone jedynie do ciągłego czyszczenia kostki brukowej z nieczystości.

„Do tematu podjeść trzeba poważnie bo mieszkańcy Legionów Polskich i 3-go Maja wielokrotnie sygnalizowali problem z ptakami, a my będziemy szukać dobrego rozwiązania w tej sprawie, tak aby po okresie ochronnym móc rozpocząć działania i usunąć z centrum te ptaki” – powiedział portalowi radny Witold Dalkowski.

Źródło: Gostynin.info