Gostynin Bezpieczny
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Bezpieczeństwo mieszkańców Gostynina jest jednym z moich priorytetów. Abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w naszym mieście podejmę następujące działania:

  • Rozbudowa monitoringu miejskiego

W chwili obecnej trwa realizacja I etapu budowy monitoringu w Gostyninie. W ramach tego zadania wykonany będzie projekt i zamontowanych zostanie 10 szybkoobrotowych kamer. Zrobię wszystko aby w następnych latach monitoring objął właściwie każde osiedle i drogi wyjazdowe z miasta.

  • Bezpieczne przejścia dla pieszych

Zależy mi aby wzorem innych miast w Gostyninie były bezpieczne przejścia dla pieszych. Składałam kilkakrotnie wnioski w tej sprawie. Cieszę się, że kontrastowe przejście dla pieszych udało się wykonać przy SP nr 1. Podejmę jednak dalsze starania aby piesi nie musieli chodzić w ciemnościach. Zlecę wykonanie kontrastowych przejść dla pieszych, a także wykonanie oświetlenia przejść w Rynku, na ul. Wojska Polskiego i w innych miejscach, które wskażecie. Przejścia dla pieszych dostosuję do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej

Każdego roku w budżecie Miasta Gostynina zapewniane są środki na działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. OSP w Gostyninie stanowi ważny element systemu ratowniczo-gaśniczego bezpieczeństwa miasta. Współdziałają z Państwową Strażą Pożarną podczas akcji ratowniczych na terenie miasta i okolic wykorzystując pojazd i sprzęt, na który środki przekazali m.in. radni z budżetu miasta. W najbliższych latach postawię na szkolenia członków OSP i doposażenie organizacji w nowoczesne sprzęty, które służyć będą do akcji ratunkowych w Gostyninie.

  • Zwiększenie liczby patroli policji

Zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom to jedno z zadań Policji. W mojej ocenie współpraca pomiędzy miastem o policją winna się nadal rozwijać. Będę współfinansować patrole policyjne a także zadania, które mogą przyczynić się do naszego bezpieczeństwa.

  • Montaż progów zwalniających

Wielokrotnie rozmawiałam z mieszkańcami osiedla Spółdzielcza, osiedla Prusa, ul. Morenowej, którzy wnioskowali o montaż progów. Niestety dla urzędników w tej chwili niektóre działania w tym zakresie są bezzasadne. Dla mnie nie są dlatego dołożę wszelkich starań aby progi zwalniające zamontować tam gdzie oczekują tego mieszkańcy.

  • Zmiana organizacji ruchu

Przy współpracy z lokalnymi specjalistami z zakresu ruchu drogowego konieczne jest nowe spojrzenie na organizację ruchu w Gostyninie. Potrzebne są zmiany m.in. w Rynku, na Wyszyńskiego, Jana Pawła II. Przeprowadzę w tej sprawie konsultacje. Gostynin musi być miastem przyjaznym zarówno dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij