Gostynin Inwestycyjny
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Jestem w samorządzie od 16 lat. Ostatnie 8 lat było dla mnie szczególnie pracowite. Wiele moich pomysłów i Waszych wniosków zostało w tym czasie dzięki współpracy z radnymi IdG zrealizowanych. Oczywiście zawsze można było zrobić więcej czy szybciej.

Żałuje również bardzo, że miasto tak niechętnie sięgało po środki zewnętrzne. Dzięki środkom unijnym czy rządowym moglibyśmy w mieście wykonać szereg niezbędnych inwestycji. Niestety te szanse zostały zaprzepaszczone przez obecnego burmistrza. Przed nami czas wytężonej pracy, czas przygotowań do kolejnego okresu by składać wnioski wszędzie tam gdzie tylko będzie można pozyskać pieniądze na inwestycje w mieście. Nie mogę pozwolić aby choć jedna złotówka przeleciała nam koło nosa. Ale nie ma co narzekać . Idę do przodu.

Poniżej przedstawiam moje propozycje pod dyskusję:

  • Budowa i modernizacja dróg i chodników

Pewne zadania tak jak np. budowa dróg na Zatorzu, modernizacja chodnika na ul. Moniuszki, modernizacja ul. Kościelnej, ul. Płockiej, ul. Kopernika, ul. Dybanka, budowa chodnika na ul. Zazamcze, modernizacja ulicy Prusa, ul. Krasickiego, ul. Zielonej, budowa chodnika przy ul. Leśnej itd. zostały rozpoczęte i co jest oczywiste doprowadzę te inwestycje do finału.

W kolejce czeka jeszcze budowa kolejnych dróg i chodników np. na os.Wspólna, na ul.Kraśnica, ul. Sienkiewcza, ul. Kolejowej, budowa dróg na os. Kolonia czy na os. Zazamcze.

  • Budowa i modernizacja oświetlenia miejskiego

Zależy mi na tym aby doświetlić przejścia dla pieszych m.in. w Rynku czy na Wojska Polskiego. Konieczna jest także modernizacja oświetlenia ulicznego i dostawienie nowych punktów świetlnych m.in. na ul. Kolejowej , Kraśnicy czy Norwida. Dotychczasowe systemy oświetleniowe będę chciała zastąpić technologiami LED. Będziemy montować również lampy oświetleniowe fotowolaiczne.

  • Budowa ścieżek rowerowych

Wielokrotnie ten temat poruszałam na forum publicznym ponieważ ciekawa byłam Waszego zdania. Zaproponowaliście wiele ciekawych rozwiązań. Już na przełomie listopada i grudnia przeprowadzę konsultacje w tej sprawie i wspólnie przygotujemy plan budowy i modernizacji ścieżek rowerowych uwzględniając m.in. budowę ścieżek wyjazdowych z miasta i ścieżek rowerowych w okolicach Dybanki, Zazamcza.

  • Budowa nowych miejsc parkingowych

Dokończę rozpoczęte jeszcze w tej kadencji zadanie – zagospodarowanie placu pomiędzy ul. Floriańską, Solidarności i Wyszyńskiego, gdzie oprócz nowej drogi powstaną miejsca parkingowe. Budowy parkingu wymaga także teren przy bloku na 3-go Maja 9. Zmodernizować trzeba też parking przy ul. Kościelnej. Jestem przekonana, że mieszkańcy ul. Płockiej, przy bibliotece miejskiej doczekają się też nowych miejsc parkingowych bo obecnie nawet trawniki zastawione są autami. Rozważę także budowę parkingu przy Dybance a także przy współpracy z Gminą Wiejską Gostynin i innymi podmiotami modernizację parkingu przy Zalewie. Dołożę wszelkich starań aby na Zalesiu w najbliższym czasie wybudowany został parking. Chciałabym zagospodarować teren pomiędzy ul. Ozdowskiego i Spółdzielczą. Wszystkie inwestycje będą konsultowane z mieszkańcami.

  • Modernizacja Miejskiego Centrum Kultury

W opracowaniu jest koncepcja dostosowania Miejskiego Centrum Kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stoję również na stanowisku ażeby bibliotekę miejską przenieść do budynku po gimnazjum nr 2, wtedy to MCK zyska więcej powierzchni do wykorzystania. Trzeba przygotować dokumentacje projektowo-kosztorysową modernizacji tego obiektu i ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne.

  • Modernizacja miejskich kamienic

Przy współudziale środków zewnętrznych dokonam modernizacji kamienic miejskich, które są w opłakanym stanie. W pierwszej kolejności wykonany zostanie remont budynku przy ul. 3 - go Maja 12

  • Modernizacja stadionu miejskiego

Wykonany został projekt modernizacji stadionu miejskiego dlatego stoję na stanowisku, że przy udziale dofinansowania zewnętrznego trzeba będzie remontu obiektu dokonać.

  • Modernizacja oczyszczalni miejskiej

Przede mną bardzo trudne i kosztowne zadanie - modernizacja oczyszczalni miejskiej. Bez dofinansowania zewnętrznego czy zawartej umowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego miasto sobie z tym nie poradzi. Dlatego wszystkie ręce na pokład i działamy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij