Gostynin Kulturalny
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Gostynin kulturą zaczyna stać. Porównując to co działo się kilka lat temu w Gostyninie z tym co jest obecnie - jest znaczna różnica. Jestem stałym widzem w Kinie Siemowit, moje dzieci z dużą przyjemnością korzystają z zajęć prowadzonych przez MCK, całą rodziną chodzimy na koncerty organizowane przez MCK. Brawo dla wszystkich ludzi zaangażowanych w te działania. Zawsze można zrobić więcej tylko muszą być na to odpowiednie środki.

Poniżej przedstawiam moje propozycje pod dyskusje:

  • Dni Gostynina, imprezy letnie, koncerty gwiazd

Doprowadzę do tego, że przy udziale środków miasta i sponsorów w Gostyninie zorganizuję Sylwestra z Gwiazdą a także powrócę do imprezy pn. Dni Gostynina - naszego miejskiego święta. Będę promować Festiwal Teatralny Art. Energy, a także zorganizuję dancingi i koncerty pod ratuszem. Będę kontynuować imprezę – Jarmark Św. Jakuba. Bardzo chce aby nasze miasto tętniło życiem w weekendy. Mieszkańcom Gostynina i turystom, którzy w okresie letnim do nas zaglądają przecież też coś się od życia.

  • Zwiększenie środków na kulturę

Aby móc rozwijać i poszerzać ofertę kulturalną w mieście zaproponuje zwiększenie na to środków. Również pracownicy muszą otrzymywać realne, zgodne z ich wykształceniem i stażem wynagrodzenia. Zawnioskuję także o zwiększenie środków dla biblioteki miejskiej.

  • Modernizacja Miejskiego Centrum Kultury

Budynek Miejskiego Centrum Kultury jest w coraz gorszym stanie. Należy przeprowadzić kompleksową modernizację tego obiektu przy użyciu środków zewnętrznych. Pierwszy krok został poczyniony - na wniosek mieszkańców Gostynina wykonana zostanie koncepcja przystosowania 1 kondygnacji budynku MCK do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ale budynek musi przejść gruntowny remont tak żeby w przyszłości dzieci jak i pracownicy MCK mogli przebywać i pracować w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

  • Przeniesienie Biblioteki Miejskiej do budynku po gimnazjum nr 2

Niedawno, całkiem nieśmiało zaczęły się toczyć rozmowy na temat przeniesienia Biblioteki Miejskiej z budynku Miejskiego Centrum Kultury. Jestem za tym aby podjąć konkretne działania w tej sprawie i jak najszybciej zagospodarować pod potrzeby budynek po gimnazjum.

  • Modernizacja budynku fili biblioteki miejskiej

Filia Biblioteki Miejskiej przy ul. Płockiej wymaga modernizacji. Radni IdG już teraz wyrazili zgodę na opracowanie projektu i kosztorysu przebudowy tego obiektu. Te działania będę kontynuowała.

  • Nowe miejsce dla Orkiestry Miejskiej

Bardzo żałuję, że w dzisiejszym czasach orkiestra, która swoją muzyką uprzyjemnia właściwie każdą imprezę miejską nie ma godziwego miejsca do prób. Doprowadzę do tego, że w budynku po gimnazjum przygotowane zostanie sala, w której orkiestra będzie mogła swobodnie pracować.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

 

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij