Gostynin Obywatelski
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Od początku mojej pracy w samorządzie stawiam na współpracę. Lubię spotykać się z mieszkańcami, lubię rozmawiać, lubię pomagać. Zależy mi na tym, żeby w ważniejszych decyzjach dotyczących przyszłości naszego miasta mieszkańcy mogli się wypowiedzieć. Ważny jest Wasz głos. Przecież nic o Was bez Was. Dla mnie ważna jest rozmowa z wyborcą dlatego w ciągu ostatnich 4 lat odbyłam kilkadziesiąt spotkań i dyżurów. Takie działania będę kontynuowała.

Poniżej przedstawiam swoje propozycje pod dyskusję:

  • Konsultacje społeczne i otwarte spotkania z mieszkańcami

Ważne dla mieszkańców sprawy zamierzam konsultować. Już na początku 2019 przeprowadzę konsultacje w sprawie m.in. zmiany organizacji ruchu w mieście czy uporządkowania przestrzeni publicznej. Każda opinia brana będzie przez pod uwagę. Będę kontynuowała otwarte spotkania z mieszkańcami.

  • Budżet obywatelski –większe środki, łatwiejszy dostęp

Od 2014 roku zabiegałam o to aby w Gostyninie wprowadzić budżet obywatelski. Budżet obywatelski to przecież też forma konsultacji. Zgłaszacie projekt, mieszkańcy głosują, projekt jest realizowany. Do budżetu na rok 2020 wprowadzę jasne procedury zgłaszania, wyboru, realizacji i promocji projektów z Budżetu Obywatelskiego, dostęp do BO będzie łatwiejszy. Większa też będzie pula środków na projekty realizowane z Budżetu Obywatelskiego i ich promocję.

  • Przyjazny urząd i przejrzystość działań administracji

Działalność władz miasta Gostynina musi być transparentna a urząd przyjazny mieszkańcom. Wiem, że Urząd Miasta może funkcjonować inaczej, sprawniej i tak oczywiście będzie. Zniosę opłatę za kopie udostępnianych informacji publicznych. Wszystkie interpelacje, protokoły z prac komisji stałych będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, a sesje zgodnie z nowym obowiązującym prawem transmitowane na żywo.

  • Współpraca ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi

Od dawna stawiam na współpracę ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi. Już teraz dzięki takiej współpracy udało się wykonać plac zabaw na Zalesiu, na Bema czy Czapskiego. Przed nami dużo trudniejsze inwestycje a razem będzie łatwiej. Wspólna realizacja zadań inwestycyjnych np. parkingu przy Płockiej, parkingu na os. Zalesie, chodników czy placu zabaw na os. Wspólna przyczyni się do tego, że mieszkańcom będzie żyć się po prostu wygodniej.

  • Partnerstwa samorządów

Jestem za tym aby samorządy gmin ościennych czy Województwa Mazowieckiego w sprawach istotnych dla mieszkańców współpracowały. Wspólne działanie będzie konieczne do uruchomienia w Gostyninie punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej, modernizacji dróg np. Sportowej czy parkingów np. przy Zalewie. Współpraca z gminami i powiatem jest tez niezbędna do wspólnych działań promocyjnych.

  • Gostynińskie Centrum Rozwoju organizacji Pozarządowych

Duże znaczenie ma dla mnie współpraca z organizacjami pozarządowymi. Cieszę się, że w mieście powołane zostało Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych. CROP ma zapewnione finansowanie jedynie do grudnia 2018 roku. W nowym roku chętnie podejmę współpracę z centrum co pozwoli na kontynuację działań tego podmiotu.

  • Granty dla organizacji pozarządowych i na projekty osiedlowe

Organizacje pozarządowe nie mogą być pozostawione same sobie. Miasto powinno realizację części zadań przerzucić na organizacje pozarządowe. Dlatego wzorem innych miast przygotuję fundusz grantowy dla organizacji pozarządowych, a także wydzielę pule środków na granty na projekty osiedlowe.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij