Gostynin Rozwojowy
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

30 czerwca weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Ustawa ta umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów przez 10–15 lat w całym kraju, a nie tylko, jak obecnie, w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Preferencje podatkowe będą uzależnione m.in. od lokalizacji inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy.

Premiowane mają być inwestycje w rejonach o najwyższym bezrobociu (Gostynin jest na tej liście wysoko), w małych i średnich miastach. Znaleźliśmy się pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poniżej przedstawiam moje propozycje pod dyskusję:

  • Centrum Obsługi Przedsiębiorczości

Utworzę Centrum Obsługi Przedsiębiorczości, które zajmie się obsługą inwestora. To pracownicy tego podmiotu, z uśmiechem na ustach, mówiący płynnie po angielsku, niemiecku przywitają inwestora i przeprowadzą go przez cały proces np. od zakupu gruntu, uzyskania wszelkich pozwoleń po budowę zakładu i zatrudnienie pracowników. Chciałabym aby Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zajęło się też skupem gruntów, uzbrajaniem terenów, poszukiwaniem przedsiębiorców, którzy zainwestują w Gostyninie. Stawiam na współpracę z przedsiębiorcami, chcę wspierać star-upy i małe lokalne firmy. Zainwestuję w promocję miasta w kraju i za granicą.

  • Ulgi dla lokalnych przedsiębiorców

Nastawiam się na rozwój turystyki w naszym mieście dlatego wprowadzę ulgi w podatkach dla prowadzących działalność gospodarczą w obrębie turystyki. Dodatkowo uruchomię program zwolnień podatkowych dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Jak mówią w mieście - Gostynin handlem aut stoi. Również dla tej grupy przedsiębiorców zaproponuję ulgi w podatkach.

  • Plan zagospodarowania przestrzennego

Na nasze zaproszenie do Gostynina przyjechał przedstawiciel LSSE. Wskazał On nam działki, którymi mogą się zainteresować inwestorzy. To m.in. działka przy ul. Kowalskiej. Uważam, że trzeba jak najszybciej rozpocząć działania mające na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla wskazanej działki dlatego już teraz złożyłam w tej sprawie wniosek. Przejrzę wszystkie inne opracowane plany zagospodarowania przestrzennego i dokonam stosownych zmian zgodnie w wymogami inwestorów i mieszkańców m.in. ul. Kilińskiego czy Termalna.

  • Partnerstwo publiczno-prywatne

Nastawiamy się na partnerstwo publiczno-prywatne, bo dzięki takiej współpracy w przyszłości będziemy mogli wykonać ważne dla mieszkańców inwestycje.

  • Pozyskiwanie środków zewnętrznych

Położę bardzo duży nacisk na pozyskiwanie środków zewnętrznych, nie pozwolę żeby pieniądze przelatywała naszemu miastu koło nosa.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

 

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij