Gostynin Sportowy
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Życie sportowo-rekreacyjne miasta skupia wokół siebie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Kryta pływalnia, stadion, hala, korty, siłownie plenerowe to obiekty pozwalające mieszkańcom oraz gościom aktywnie spędzać czas. W najbliższych latach jest szansa na remont stadionu, na podstawie projektu, o który zabiegali radni Inicjatywy dla Gostynina. Trzeba tylko uruchomić wszystkie możliwe siły i pozyskać na ten cel środki zewnętrzne.

Wciąż czekamy na realizację zadania, na który są zapewnione środki w budżecie miasta na ten rok a mianowicie na budowę lodowiska w Gostyninie. W kolejce czeka skatepark. Coraz częściej słyszalne są prośby w sprawie budowy pump parku- specjalnie przygotowanego niewielkiego toru łączącego jazdę jednośladem) i wszechstronny trening.

Należy także doposażyć bazę sportową w odpowiedni sprzęt a organizacjom poprzez dofinansowanie umożliwić realizację zadań mających na celu upowszechnienie sportu.

W Gostyninie funkcjonuje kilkanaście uczniowskich klubów i organizacji sportowych. To głównie osoby działające w tych organizacjach i rodzice poprzez swoją pracę, najczęściej społeczną, próbują zachęcić mieszkańców miasta do uprawiania sportu. I takie działania trzeba chwalić, promować i wspierać finansowo, po równo.

Po konsultacji ze środowiskiem sportowym Gostynina przedstawiam moje propozycje programowe i zachęcam do dyskusji:

  • Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej

Jaki jest stan gostynińskiej infrastruktury sportowej każdy widzi. Na wniosek radnych IdG zmodernizowane zostało ogrodzenie a także wykonany został projekt modernizacji stadionu miejskiego. Deklaruję, że będę modernizowała gostynińską bazę sportową i budowała nowe obiekty m.in. skatepark i lodowisko, na które jest przygotowana już dokumentacja. Trzeba doposażyć orliki, wymienić nawierzchnię i przymierzyć się do modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 3. Duże zadnie, które przede mną to modernizacja stadionu miejskiego. I etap za nami. Projekt już jest.Przede mną wytężona praca aby pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na tą inwestycję.

  • Preferencyjne stawki na obiekty sportowe dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci i młodzieży dostęp do infrastruktury sportowej powinien być bezpłatny. Opracuję taki system aby za dostęp do miejskich obiektów sportowych takich jak np. hala grupy te nie musiały ponosić opłat. Teraz to przecież kilkadziesiąt złotych za godzinę. Trzeba odciążyć rodziców bo to głównie oni ponoszą koszty uprawiania sportu przez swoje dzieci.

Stroje dla klubów sportowych

Obecnie rodzice muszą w dużej części ponosić koszty zakupów strojów sportowych lub szukać sponsorów. To się zmieni. Wykorzystam potencjał, który mamy w naszych drużynach do promocji miasta. Aby odciążyć rodziców i kluby miasto zakupi stroje sportowe. W nich nasze reprezentacje będą świetnie się prezentować a przy okazji promować nasze miasto.

  • Większe wydatki na rozwój sportu, do 2023 roku do 1% budżetu miasta Gostynina

Wydatki na sport w ostatnich latach wzrosły. To głównie zasługa radnych Inicjatywy dla Gostynina, którzy od początku tej kadencji stopniowo zwiększali pulę środków przeznaczanych do dyspozycji klubów sportowych. Mimo to środowisko sportowe wskazuje na jeszcze większe potrzeby. Obecnie na gostyniński sport przekazywane jest około 0,5% rocznego budżetu. I to się musi zmienić. Będę zabiegać o to ażeby do 2023 roku na rozwój gostynińskiego sportu przekazywane było z budżetu Miasta Gostynina nie 0,5 % a 1% jego wielkości.

  • Stypendia dla sportowców

Sportowców osiągających w różnych dziedzinach sportu bardzo dobre wyniki trzeba wspierać finansowo. Stypendia są jedną z takich form. Dlatego będę kontynuowała gostyniński system stypendialny dla sportowców i trenerów.

  • Gostynin miastem imprez sportowych

Mamy w Gostyninie drużyny piłki nożnej, ręcznej, siatkowej. Mamy pływaków. Mamy kluby walki, biegaczy, kluby taneczne. Mamy rolkarzy itd. Miasto wspólnie z tymi klubami powinno organizować imprezy sportowe. Będzie to zarówno korzystne dla poszczególnych klubów jak i dla naszego miasta. Sport to bardzo dobra promocja. Będą biegi, będą rozgrywki piłkarskie, zawody rolkarzy, pokazy walk, tańca i wiele innych.

  • Bezpłatne zajęcia dodatkowe

Trzeba od najmłodszych lat wykorzystać potencjał dzieci i młodzieży oraz mądrze nim dysponować. Dlatego miasto powinno posiadać szeroką ofertę bezpłatnych zajęć sportowych.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij