Gostynin Turystyczny
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Okolice Gostynina to lasy, jeziora-olbrzymi potencjał. W sąsiedztwie mamy kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, w mieście kilka miejsc, gdzie turyści czy przejezdni mogą się zatrzymać. Żyjemy w czasach kiedy to władze danej miejscowości muszą wyjść z ciekawą ofertą czy propozycją spędzania wolnego czasu a nie czekać aż turysta przypadkiem do niej zajrzy a mieszkańcy wyjadą szukać atrakcji.

Trzeba współpracować z gminami, organizacjami i przedsiębiorcami wtedy jestem przekonana uda nam się wypracować ofertę dla mieszkańców i turystów.

  • Turystyka rowerowa

W najbliższych czasie opracuję plan budowy ścieżek rowerowych. Podejmę współpracę z gminami ościennymi aby wspólnie zrealizować budowę na odcinkach łączących miasto i gminy. Doposażę miasto w stojaki i wiaty na rowery np. przy dworcu PKP i PKS. Wielokrotnie konsultowałam z Wami przebieg ścieżek rowerowych i na tej podstawie opracuję bezpieczne trasy rowerowe. Moje działania w tym temacie dadzą Wam możliwość wyboru roweru zamiast samochodu a turystom możliwość zwiedzania naszego pięknego miasta i okolic.

  • Szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne, trasy biegowe

Ponieważ infrastruktura szlaków jest już bardzo zniszczona istnieje potrzeba kompleksowej jej renowacji. Wyznaczę trasy biegowe i ścieżki dydaktyczne.

  • Letnie imprezy sportowe, koncerty

Zamierzam wrócić do imprezy pn. Dni Gostynina - naszego miejskiego święta. Będę promować Festiwal Teatralny Art. Energy, a także zorganizuję letnie dancingi i koncerty pod ratuszem. Planuję aby w każdy piątek lata na rynku dostępne było kino plenerowe. Mieszkańcom Gostynina przecież też należy się coś od życia. Włączę się w organizację imprez sportowych, które przyciągną do Gostynina wszystkich tych, którzy lubią biegi, jazdę na rowerze i inne dziedziny sportu.

  • Punkt Informacji Turystycznej

W poprzednim Planie dla Gostynina założyliśmy, że w okresie 2014-2018 zostanie uruchomiony w Gostyninie Punkt Informacji Turystycznej. Tak się stało co mnie bardzo cieszy. Uważam, że działania PIT powinny być bardziej widoczne nie tylko dla mieszkańca ale przede wszystkim turysty. Aby działania Punktu Informacji Turystycznej przynosiły większy efekt zlecę opracowanie map, ulotek, stworzenie bazy informacji turystycznej.

  • Zagospodarowanie terenu wokół zamku

Całkiem niedawno powołany został zespół, który miał za zadanie przygotować koncepcję zagospodarowania terenu wokół zamku. Pierwsze propozycje już powstały. Będę kontynuować te prace tak aby w przyszłości zamek i tereny wokół przyciągały turystów z całej Polski.

  • Dybanka i Kąpielisko Bratoszewo

Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi udało się przynajmniej w części przywrócić Dybance dawny urok. Została zmieniona brama do lasu, postawione tablice informacyjne, altanki, stoły piknikowe. Z budżetu obywatelskiego zakupiono rowery wodne. Te działania to oddolne inicjatyw mieszkańców Gostynina. Mimo wszystko jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Przede wszystkim trzeba oczyścić jezioro. Modernizacji wymaga droga. Zamierzam zbudować też parking a przede wszystkim ścieżkę rowerową, która zagwarantuje bezpieczny przyjazd nad jezioro Bratoszewo.

  • Parking przy Zalewie

We współpracy z Gminą Gostynin i innymi podmiotami podejmę działania zmierzające do modernizacji parkingu przy tym zbiorniku. Ponieważ teren ten nie należy do Gminy Miasta Gostynina konieczne będą wspólne działania i wspólne finansowanie tej inwestycji. Jestem otwarta na współpracę z dzierżawcą Zalewu.

  • Promocja Gostynina

Zwiększę działania promocyjne: plan miasta, spoty i foldery promocyjne, widokówki, gadżety itp. powinny być ogólnodostępne szczególnie w okresie wakacyjnym. Również zintensyfikuję kontakty z miastami partnerskimi.

Jestem otwarta jest na wszelkiego rodzaju inicjatywy i pomysły, które przysłużą się rozwojowi turystyki.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij