Gostynin Zielony
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
14.08.2018

Zielone miasto, to miasto czyste, przyjazne, dające energię. Dlatego też w najbliższych latach podejmę działania, które realnie poprawiają warunki życia i pozytywnie wpłyną na zdrowie mieszkańców.

Uważam, że Gostynin powinien podjąć się realizacji projektów ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza i walkę ze smogiem. Zadbam o zieleń miejską i otaczającą nas przyrodę przecież Gostynin i okolice to Mazury Mazowsza. Wykorzystam potencjał naszego miasta dbając jednocześnie o środowisko.

W związku tym przedstawiam swoje propozycje pod dyskusje:

  • Budowa ścieżek rowerowych

W najbliższych czasie opracuję plan budowy ścieżek rowerowych. Podejmę współpracę z gminami ościennymi aby wspólnie zrealizować budowę na odcinkach łączących miasto i gminy. Doposażę miasto w stojaki i wiaty na rowery. Opracuję bezpieczne trasy rowerowe. Moje działania w tym temacie dadzą Wam możliwość wyboru roweru zamiast samochodu a turystom zwiedzania naszego pięknego miasta i okolic.

  • System dotacji na inwestycje ekologiczne

Wielokrotnie w czasie dyżurów rozmawiałam z mieszkańcami Gostynina o tym, że chętnie wymieniliby swój stary piec węglowy na gazowy lub inny ale nie posiadają tyle pieniędzy. Mają niskie emerytury i zakup nowego pieca byłby dla nich olbrzymim wydatkiem. Dlatego w budżecie miasta wyodrębnię pulę środków na dotacje na inwestycje ekologiczne a dodatkowo dopilnuję aby w tym zakresie skorzystać ze wszelkich możliwych programów pomocowych. Kontynuować będę akcję usuwania azbestu a także promować działania związane z fotowoltaiką.

  • Akcja sadzimy drzewa

W ostatnich latach wycięto w naszym mieście wiele drzew. Niewiele nowych posadzono. Proponuję aby narodziny każdego nowego mieszkańca Gostynina honorować nowym drzewem. Z czasem dzięki tym działaniom powstanie duży park. Będę zabiegała o to aby na bieżąco wykonywać nowe nasadzenia, wykorzystując do tego rośliny wieloletnie. Utworzę w kilku miejscach w Gostyninie mini parki.

  • Termomodernizacje obiektów i miejskich kamienic

Dzięki m.in. decyzji radnych Inicjatywy dla Gostynina udało się w ostatnim czasie wykonać modernizację kamienicy przy 3-go Maja. Inwestycja ta pochłonęła grubo ponad milion złotych. Niestety w kolejce czeka jeszcze kilkanaście budynków, które wymagają natychmiastowego remontu. Podejmę to wyzwanie i stopniowo będę modernizować stare kamienice. W pierwszej kolejności zmodernizowane zostaną kamienice przy ul. 3- go Maja. Zrobię wszystko aby na te zadania pozyskać dofinansowanie z zewnątrz.

  • Oczyszczacze powietrzaw przedszkolach

Smog w całej Polsce jest dużym problemem. Zanieczyszczone powietrze jest najbardziej niebezpieczne dla małych dzieci, które są narażone na skutki smogu nawet, kiedy przebywają w pomieszczeniach - przedszkolach i żłobkach. Zależy mi na tym, żeby gostynińskie dzieci były zdrowe dlatego we współpracy z przedszkolami i klubami malucha doprowadzę do zainstalowania oczyszczaczy powietrza w placówkach.

  • Automaty do zbiórki zużytych opakowańna terenie miasta.

Wzorem innych miast wprowadzę w Gostyninie automaty do zbiórki zużytych opakowań. Taki automat ma zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na składowisko. Będzie to też dobra edukacja ekologiczna.

  • Edukacja ekologiczna

Z wielką przyjemnością będę organizowała różne przedsięwzięcia skierowane do miłośników przyrody i entuzjastów ekologii. Zaplanowane wydarzenia stworzą szansę do zaangażowania się naszych mieszkańców w działania proekologiczne, zmierzające do poprawy jakości środowiska w jakim żyjemy oraz kształtowania nawyków prośrodowiskowych. Organizować będę różnego rodzaju akcje proekologiczne, konkursy, kampanie informacyjne czy eko-pikniki. Jestem przekonana, że na część tych działań pozyskam dofinansowanie.

  • Zielone festyny

Zależy mi na tym aby Gostynin był miastem, w którym zdrowo żyjemy, ale też przyjemnie spędzamy czas. Dlatego planuje szereg festynów, imprez plenerowych, w czasie których promowane będą postawy proekologiczne, zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia.

  • Skrwa - czysta rzeka

Wielokrotnie sygnalizowaliście mi problemy ze stanem czystości rzeki Skrwy. Apelowaliście o podjęcie działań, które spowodują, że rzeka nie będzie zalewała pobliskich domów. Gwarantuję, że podejmę się wszystkich możliwych działań aby zapobiec takim sytuacjom. Spowoduję też, że spacery wzdłuż rzeki Skrwy będą przyjemnością, a nie jak jest teraz przeprawą przez chaszcze.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij