Lubimy spotykać się z mieszkańcami, lubimy rozmawiać, lubimy pomagać i mamy satysfakcje, że możemy Wam pomóc. Chcemy miasta otwartego na ludzi, miasta w którym wszyscy mieszkańcy mają wpływ na podejmowane działania. Dlatego stawiamy na konsultacje społeczne i kontynuację Budżetu Obywatelskiego.

Kwota w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczana do dyspozycji mieszkańców każdego roku jest coraz większa. Zasady budżetu muszą być zrozumiałe dla każdego a Urząd Miasta powinien obiektywnie oceniać złożone wnioski. Wpłynie to pozytywnie na jakość życia i pozwoli na realizację inwestycji ważnych dla mieszkańców.

Ważna jest rozmowa z wyborcą dlatego w ciągu ostatnich 4 lat odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań i dyżurów. Takie działania będziemy kontynuować .

Działania burmistrza, urzędników i radnych powinny być transparentne, a urząd przyjazny mieszkańcom.

Od dawna stawiamy na współpracę z samorządami ościennymi, samorządem Województwa Mazowieckiego, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi. Dzięki takiej współpracy udało się wykonać plac zabaw na Zalesiu, na Bema czy Czapskiego. Przed nami dużo trudniejsze inwestycje a razem będzie łatwiej.

 

Duże znaczenie ma dla nas współpraca z organizacjami pozarządowymi. Cieszy fakt, że w mieście powołane zostało Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych. Jesteśmy przekonani, że od nowego roku miasto podejmie współpracę z centrum co pozwoli na kontynuację działań tego podmiotu. Trzeba wzorem innych miast przygotować fundusz grantowy dla organizacji pozarządowych, a także wydzielić pule środków na granty na projekty osiedlowe.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje ściśle związane z Gostyninem Obywatelskim.

  • Budżet Obywatelski – większe środki, łatwiejszy dostęp

  • Konsultacje społeczne i otwarte spotkania z mieszkańcami

  • Przyjazny urząd - poprawa warunków obsługi mieszkańców

  • Przejrzystość działań administracji publicznej

  • Aktywni Mieszkańcy

  • Partnerstwa samorządów

  • Współpraca z Gostynińskimi Spółdzielniami i Wspólnotami Mieszkaniowymi

  • Granty dla osiedli na działania obywatelskie

  • Gostynińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

  • Granty dla organizacji pozarządowych

Inicjatywa dla Gostynina

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij