Gostynin Turystyczny, Kulturalny i Sportowy

Gostynin Turystyczny, Kulturalny i Sportowy

Gostynin jest miastem o bardzo dużym potencjale turystycznym, kulturalnym i sportowym. Niestety tego potencjału nie wykorzystano do chwili obecnej. Żyjemy w czasach kiedy to władze danej miejscowości muszą wyjść z ciekawą ofertą czy propozycją spędzania wolnego czasu a nie czekać aż turysta przypadkiem do niej zajrzy a mieszkańcy wyjadą np. do Kutna, Płocka czy Gąbina szukać atrakcji.

Okolice Gostynina to bardzo ładne, lasy, jeziora - olbrzymi potencjał. W sąsiedztwie mamy kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, w mieście kilka miejsc, gdzie turyści czy przejezdni mogą się zatrzymać. Ważna w tym zakresie jest współpraca na linii Gmina - Miasto - Powiat.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zrewitalizować Dybankę, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu zakupić rowery turystyczne i rowery wodne. Powstał też Punkt Informacji Turystycznej, o którym pisaliśmy w poprzednim Planie dla Gostynina. Opracowana został koncepcja zagospodarowania terenu wokół Zamku Gostynińskiego.

Nadal jest bardzo dużo do zrobienia. Brakuje bazy turystycznej, ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim promocji Naszego Miasta.

Do rozpowszechniania pozytywnego wizerunku Gostynina możemy wykorzystać różnego rodzaju imprezy sportowe, w tym imprezy biegowe, spotkania z teatrem czy koncerty gwiazd.

Sport

Życie sportowo-rekreacyjne miasta skupia wokół siebie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Kryta pływalnia, stadion, hala, korty, to obiekty pozwalające mieszkańcom oraz gościom aktywnie spędzać czas. W najbliższych latach przy udziale środków zewnętrznych należy modernizować i rozwijać bazę sportową. Jest szansa na remont stadionu, na podstawie projektu modernizacji stadionu, o który zabiegali radni Inicjatywy dla Gostynina. Trzeba tylko uruchomić wszystkie możliwe siły i pozyskać na ten cel środki zewnętrzne.

Wciąż czekamy na realizację zadania, na który są zapewnione środki w budżecie miasta na ten rok a mianowicie na budowę skateparku i lodowiska w Gostyninie.

W Gostyninie działa kilkanaście uczniowskich klubów i organizacji sportowych. To głównie osoby działające w tych organizacjach i rodzice poprzez swoją pracę, najczęściej społeczną, próbują zachęcić mieszkańców miasta do uprawiania sportu. I takie działania trzeba chwalić, promować i wspierać finansowo, po równo.

Należy także doposażyć bazę sportową w sprzęt a organizacjom poprzez dofinansowanie umożliwić realizację zadań mających na celu upowszechnienie sportu.

Kultura

Promocja Gostynina to także wizyty znanych osób, koncerty gwiazd. Dlatego chcemy przy udziale sponsorów organizować Sylwestra z Gwiazdą a także wrócić do imprezy pn. Dni Gostynina - naszego miejskiego święta. Trzeba promować Festiwal Teatralny Art. Energy, a także zorganizować dancingi i koncerty pod ratuszem. Mieszkańcom Gostynina przecież też należy się coś od życia.

Nasze propozycje dotyczące turystyki, kultury i sportu w Gostyninie:

  • Dni Gostynina, imprezy letnie, koncerty gwiazd

  • Turystyka rowerowa

  • Zwiększenie działania Punktu Informacji Turystycznej

  • Zagospodarowanie terenu wokół zamku

  • Wspieranie inicjatyw sportowych

  • Stypendia m.in. dla sportowców

  • Organizacja wydarzeń sportowych i kulturalnych będących marką dla Gostynina, np. festiwal teatralny, biegi terenowe

Inicjatywa dla Gostynina

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij