Gostynin dla zwierząt
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
12.09.2018

  Kocham zwierzęta, nawet w domu mam ich kilka: 2 świnki morskie, królika, chomika, kota. Wiem ile potrzeba poświęcić czasu nawet takiej małej gromadzie zwierząt , ile kosztuje ich utrzymanie. Smucą mnie docierające z każdej strony informacje, że ktoś po raz kolejny porzucił psa, wyrzucił chomika do kosza na śmieci czy że kolejny pies został przywiązany do drzewa.

  Takie negatywne postawy trzeba zwalczać. Z drugiej strony dobrze że są organizacje, które chętnie angażują się w niesienie pomocy zwierzętom a swoją działalnością zarażają innych. Mnie też to wciągnęło. Zwierząt przecież nie można zostawić samych sobie.

  Poniżej przedstawiam propozycje pod dyskusję:

  • Większe środki na opiekę nad zwierzętami

  W naszym mieście na rzecz zwierząt działa właściwie tylko 1 organizacja. Jej działania finansowane są głównie z dobrowolnych wpłat i zbiórek. Będę wspierać bieżącą działalność organizacji. Chciałbym aby miasto wspólnie z fundacją zadbało o nasze zwierzęta.

  • Zwiększenie środków na zabiegi sterylizacji

  Obecnie zgodnie z programem opieki nad zwierzętami istnieje dofinansowanie do sterylizacji zwierząt właścicielskich w wysokości 30%. Zwiększę ilość środków na to zadanie.

  • Powołanie Społecznego Eko Patrolu

  Zależy mi na tym aby nikt w Gostyninie nie krzywdził zwierząt, a ci którzy nad zwierzętami się znęcają nie czuli się bezkarni. Powołam Społeczny Eko Patrol, który będzie reagował na wszystkie sygnały, kiedy to psu czy innym zwierzętom będzie działa się krzywda.

  • Miejsce przyjazne zwierzętom

  Podejmę się stworzenia miejsca dla naszych zwierząt, miejsca odpowiednio ogrodzonego, wyposażonego w atrakcje dla zwierząt.

  Agnieszka Korajczyk-Szyperska

   © 2018 KW Inicjatywa dla Gostynina. Wszelkie prawa zastrzeżone. Sfinansowano ze środków wyborczych KW Inicjatywa dla Gostynina

   Bezpieczeństwo i prywatność KW

   W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

   Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

   Polityka prywatności

   Polityka Cookies


   Zostałem poinformowany. Zamknij