Magdalena Dołęga: Nie bądźmy obojętni

Magdalena Dołęga: Nie bądźmy obojętni

  Przyszła jesień. Niedługo przyjdzie zima. Na dworze szybko robi się ciemno. Na terenie Gminy Gostynin 60 % stanowią seniorzy.

  Wśród nich wiele jest osób samotnych. Niektórych z nich dzieci wyjechały do większych miast, a najbliżsi poumierali. Nie mają nikogo. Nie zapominajmy o nich. Może obok nas mieszka taka osoba. Wystarczy zajrzeć do niej od czasu do czasu. Może jest chora i nie ma jak dotrzeć do lekarza, może trzeba zrobić zakupy bo ma problemy w poruszaniu albo zimą boi się wyjść bo jest ślisko, a urazy w tym wieku są bardzo niebezpieczne.

  Pamiętajmy, że kiedyś my też będziemy starzy. W przypadku, gdy osoba potrzebuje długotrwałej pomocy należy sprawę zgłosić do odpowiednich instytucji.

  „Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

  Jan Paweł II

   © 2018 KW Inicjatywa dla Gostynina. Wszelkie prawa zastrzeżone. Sfinansowano ze środków wyborczych KW Inicjatywa dla Gostynina

   Bezpieczeństwo i prywatność KW

   W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

   Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

   Polityka prywatności

   Polityka Cookies


   Zostałem poinformowany. Zamknij