Jestem jedną z osób, które od samego początku tworzyły Inicjatywę dla Gostynina. W moim działaniu stawiam na rzetelność, otwartość i współpracę. Jestem osobą aktywną i angażującą się w działalność społeczną.

Moje korzenie

Urodziłem się 20 stycznia 1980 roku w Gostyninie. Mama pracowała w Polamie, później w Sądzie Rejonowym w Gostyninie, tata był hydraulikiem. Jako dziecko lubiłem grać w piłkę nożną. Wiele godzin spędzałem na boisku z rówieśnikami. Może właśnie dlatego teraz szczególnie cenię sobie pracę zespołową.

Wykształcenie

Poważne życie zaczęło się dla mnie wraz z przekroczeniem progów budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie.

Wtedy właśnie rozpocząłem naukę w pięcioletnim Technikum Mechanicznym, uzyskując dyplom technika i zdając maturę. Później przyszedł czas studiów. Wykształcenie wyższe uzyskałem w Państwowej Szkole Zawodowej w Płocku, Instytut Nauk Ekonomicznych, specjalność: Rachunkowość i finanse.

Ponieważ jeszcze przed studiami rozpocząłem pracę, poszerzałem swoją wiedzę związaną z zarządzaniem i przedsiębiorczością - praca w prywatnej firmie wiele mnie nauczyła.

Rodzina

Moją żonę, Magdę poznałem na studiach, pobraliśmy się w 2006 roku. Mamy dwie wspaniałe córki, Natalkę i Julkę. Natalka podobnie jak Ja w dzieciństwie jest zafascynowana piłką nożną.

Dlaczego Ja?

Szanowni Wyborcy

Wybory, które odbędą się 21 października br. są niezwykle ważne. Zarówno z perspektywy krajowej jak i Naszej lokalnej. Doskonale pokazuje to sytuacja, kiedy Przedstawiciel obecnego rządu na Mazowszu w osobie Wojewody Mazowieckiego nie licząc się ze zdaniem mieszkańców ul. 18 stycznia w Gostyninie zmienił nazwę tej ulicy na 1 grudnia 1939. Radni miejscy stanęli w obronie mieszkańców tej ulicy i uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie przywrócili pierwotną nazwę.

Chcę, żeby głos mieszkańców był najważniejszy! Nie żeby dyrektywy partyjne z Warszawy decydowały o losie i przyszłości mieszkańców Gostynina. To mieszkańcy Gostynina powinni mieć decydujące zdanie dotyczące Naszego Miasta.

Mam zaszczyt ubiegać się o mandat radnego Powiatu Gostynińskiego. Samorząd Powiatu Gostynińskiego potrzebuje zmian, potrzebuje osób młodych, aktywnych, mających swoje zdanie i szereg pomysłów, które chcą wprowadzać w życie. Potrzebuje również osób, które dążą do wyznaczonych celów.

Tak było z inwestycją dotyczącą budowy placu zabaw na osiedlu Zalesie. Byłem jednym z liderów tego projektu. Inwestycja miała powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie. Mimo, iż w zasadzie Urząd Miasta w Gostyninie przekreślił tą inwestycję to dzięki naszemu uporowi i zainteresowaniu osób z zewnątrz udało się pozyskać działkę pod tę inwestycję i plac zabaw powstał. Dziś dzieci z osiedla Zalesie mają się gdzie bawić.

Moim atutem jest łatwość w nawiązywania kontaktów z ludźmi i umiejętność współpracy z nimi. Jestem osobą, która wyznacza sobie konkretne cele i konsekwentnie je realizuje. Cechuje mnie dokładność, kreatywność i konsekwencja w działaniu, co przejawia się również w odpowiedzialności za wykonywane działania.

Współtworząc Nasz program, który nazwaliśmy Planem dla Naszego Powiatu szczególną uwagę zwróciliśmy na aspekty społeczne, inwestycyjne i obywatelskość.

Moje propozycje dla Powiatu Gostynińskiego:

 • Budowa i modernizacja dróg w powiecie gostynińskim

 • Budowa we współpracy z gminami chodników, ścieżek rowerowych

 • Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej w szkołach i ośrodkach szkolno-wychowawczych

 • Ograniczanie skutków bezrobocia przez realizację programów wsparcia

 • Współpraca z przedsiębiorcami - utworzenie Centrum Promocji Gospodarczej

 • Konsultacje społeczne i otwarte spotkania z mieszkańcami

 • Dostosowanie kierunków kształcenia zawodowego do rynku pracy

 • Przyjazny urząd - poprawa warunków obsługi mieszkańców

 • Nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie promocji i turystyki z sąsiadującymi samorządami

 • Wspieranie inicjatyw emerytów, rencistów, osób starszych i samotnych


Oczywiście to część moich propozycji. Zapraszam Państwa do zapoznania się z Planem dla Naszego Powiatu.

Znajdziecie tam Państwo pozostałe propozycje programowe i ich rozwinięcie.

Proszę o wsparcie mojej kandydatury i oddanie głosu na moją osobę.

Roman Augustyniak

  OKRĘG NR 1 - POZYCJA NR 1

  Miasto Gostynin

  © 2018 KW Inicjatywa dla Gostynina. Wszelkie prawa zastrzeżone. Sfinansowano ze środków wyborczych KW Inicjatywa dla Gostynina

  Bezpieczeństwo i prywatność KW

  W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

  Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

  Polityka prywatności

  Polityka Cookies


  Zostałem poinformowany. Zamknij