Jedno z ważniejszych zadań dla każdego samorządowca. Im więcej nakładów na wychowanie i edukację dzieci i młodzieży poniesiemy teraz, tym lepiej będzie się nam żyło za 10, 15 czy 20 lat. Skala potrzeb placówek oświatowych zlokalizowanych w Powiecie Gostynińskim jest ogromna, wiąże się to z zaniedbaniami z lat poprzednich.

  Chcemy to zmienić, zaniedbania będziemy niwelować, poprzez wsparcie finansowe dla szkół średnich za które odpowiada Powiat Gostyniński. Będziemy doposażać placówki oświatowe, a także rozwiniemy system stypendiów dla uczniów zdolnych.

  Bezpieczeństwo w naszych szkołach ma też bardzo duże znaczenie dlatego zapewnimy uczniom opiekę psychologa na ich terenie. Coraz więcej agresji, coraz większe zagrożenie zjawiskami patologicznymi w naszych szkołach, to problemy, którym trzeba stawić czoła.

  Zadbamy o budowę kompleksów sportowych przy naszych szkołach. Rozwój fizyczny dużej populacji uczniów w Powiecie Gostynińskim pozostawia bardzo wiele do życzenia. Winę za ten stan rzeczy ponosi skromna infrastruktura sportowa przy naszych placówkach oświatowych. Trzeba to zmienić, zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.

  Co ważne, w kontekście obecnym i przyszłościowym i za to jest odpowiedzialny powiat będziemy dopasowywać kierunki kształcenia zawodowego do rynku pracy.

  Inwestycje trwałe takie jak budowa i modernizacja obiektów sportowych przy szkołach mają szansę na realizację tylko z wykorzystaniem środków zewnętrznych, dlatego położymy szczególny nacisk właśnie na pozyskiwanie środków unijnych i rządowych.

  Nasze propozycje dotyczące edukacji w Powiecie Gostynińskim:

  • Doposażenie placówek oświatowych

  • Stypendia dla uczniów zdolnych – promowanie młodych talentów

  • Wzmocnienie jakości kształcenia oświatowego

  • Dostosowanie kierunków kształcenia zawodowego do rynku pracy
  • Wzbogacenie oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych

  • Udzielanie pomocy organizacjom pozarządowym działającym na rzecz dzieci i młodzieży

  • Maksymalne wykorzystanie obiektów szkolnych na zajęcia wyrównawcze, sportowe, koła zainteresowań

  Inicjatywa dla Gostynina

   © 2018 KW Inicjatywa dla Gostynina. Wszelkie prawa zastrzeżone. Sfinansowano ze środków wyborczych KW Inicjatywa dla Gostynina

   Bezpieczeństwo i prywatność KW

   W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

   Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

   Polityka prywatności

   Polityka Cookies


   Zostałem poinformowany. Zamknij