Ciepłownia geotermalna. Rachunki za ciepło niższe nawet do 30%

Ciepłownia geotermalna. Rachunki za ciepło niższe nawet do 30%

W ostatnim czasie Agnieszka Korajczyk-Szyperska wspólnie z Roman Augustyniak i Artur Szulwach odbyli kilka spotkań w temacie budowy i funkcjonowania ciepłowni geotermalnej.Poznali zasady finansowania takiego zadania, budowy i funkcjonowania ciepłowni geotermalnej.

Budowa takiego obiektu jest priorytetem dla wielu samorządów, będzie też dla Gostynina. Na realizację takiego zadania można pozyskać środki z UE, nawet do 85%.

Fakt, że posiadamy już odwierty może znacząco obniżyć koszty nawet przy konieczności przeprowadzenia pewnych prac modernizacyjnych. Konieczność inwestycji w ciepłownię geotermalną wynika z długofalowych korzyści finansowych. Mimo wysokich kosztów początkowych, perspektywa niższych kosztów eksploatacyjnych sprawia, że taka inwestycja jest opłacalna.

Argumentów na TAK dla tego zadania można przytaczać wiele a że warto zająć się tematem niech świadczy fakt, że wiele samorządów rozpoczyna właśnie takie inwestycje.

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij