Dyrektor LO przedstawiła pomysł na zwiększenie atrakcyjności gostynińskich szkół średnich

Dyrektor LO przedstawiła pomysł na zwiększenie atrakcyjności gostynińskich szkół średnich

W czwartek (26 października br.) odbył się obrady LV sesji Rady Powiatu Gostynińskiego. Głównym punktem posiedzenia było przyjęcie informacji Informacja dyrektorów szkół ponadpodstawowych o realizacji zadań statutowych za rok szkolny 2022/2023 wraz z analizą finansową.

Wojciech Kiełbasa w swoim wystąpieniu podkreślił wysoką zdawalność egzaminów zawodowych w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. "Wszyscy absolwenci Technikum w Gostynińskim Centrum edukacyjnym zdobyli tytuł technika" - mówił dyrektor.

Do problemu jakim jest zmniejszająca się liczba uczniów w placówkach odniosła się dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Urszula Ambroziak-Bereszczyńska  - "Wiemy, że następny rok będzie trudny w naborze dla wszystkich szkół. Mamy mało dzieży w szkołach podstawowych, nie tylko w Gostyninie, jest to problem całego kraju."

Nowa dyrektor przedstawiła również swój pomysł na podniesienie atrakcyjności Liceum wśród placówek ościennych. 
"Chciałabym w następnym roku szkolnym częściowo ze środków ERASMUSa, który realizujemy w naszej szkole, ale także ze środków projektowych zacząć od klasy pierwszej nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz nowoczesnymi metodami".

O zwiększającej się ilości uczniów korzystających z nauczania indywidualnego mówiła Izabela Sieradzka dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie.

"Dokumentów wydawanych przez poradnię, opinii, orzeczeń nie możemy kwestionować, bo one są dostosowane z potrzeb najróżniejszych. Staramy się temu sprostać w ramach zajęć wakatowych i projektowych. Natomiast Drodzy Państwo to staje się olbrzymim ciężarem dla szkoły" - mówiła dyrektor.

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij