Lodowisko w sezonie zimowym. Remont boiska przy SP nr 1. Modernizacja bazy sportowej.  Inicjatywa dla sportu

Lodowisko w sezonie zimowym. Remont boiska przy SP nr 1. Modernizacja bazy sportowej. Inicjatywa dla sportu

Naszym zadaniem na najbliższą kadencję jest przede wszystkim zmodernizowanie i doposażenie bazy sportowej przy szkołach podstawowych.

Poczynimy więc wszelkie starania aby boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 wreszcie zamieniło się w nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Istnieje też konieczność ułatwienia dostępu organizacjom pozarządowym i klubom sportowym do dofinansowań. Wesprzemy trenerów sportowych w ich działalności. Chcemy powiększyć bazę sportową tak, aby mieszkańcy naszego miasta mieli szeroki wybór w miejscu swojego zamieszkania i nie musieli korzystać z atrakcji w sąsiednich miastach.

Przyglądając się sukcesom naszych gostynińskich sportowców uważamy, że konieczne będzie pochylenie się nad zadaniem dotyczącym budowy toru rolkarskiego. Podejmiemy się także tematu organizacji lodowiska miejskiego w okresie zimowym.

Zaprojektujemy i uruchomimy również innowacyjną i nowoczesną trasę biegową Dybanka-Zalew z inteligentnym oświetleniem. Proponujemy stworzenie całorocznej sali do squasha, powstanie ścianki wspinaczkowej czy zamontowanie stołów do teqballa.

Chcemy, aby Gostynin był kojarzony z imprezami sportowymi organizowanymi na najwyższym poziomie. Ogólnopolskie biegi terenowe, zawody rolkarskie, taneczne i inne ściągną wielu sportowców z całego kraju i te wydarzenia będą najlepszą wizytówką i reklamą naszego miasta. Dofinansujemy dodatkowe pozalekcyjne zajęcia sportowe tzw. SKS-y dla dzieci szkół podstawowych.

Zadbamy także o odpowiednie finansowanie i wsparcie stowarzyszeń sportowych z terenu Gostynina. Uruchomimy pakiety promocyjne dla najlepszych sportowców, którzy na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych będą promować nasze miasto.

WAŻNE! Środki na zadania inwestycyjne można pozyskać m.in. z Programu Mazowsze dla sportu, nawet do 75% kosztów kwalifikowanych.

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij