Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od kilkunastu lat, najczęściej wiosną i latem, wtedy kiedy zaczynają się miesiące urlopowe, wakacyjne, coraz bardziej zauważalne jest porzucanie psów i kotów. Zwierzęta znajdowane są na ulicach np. naszego miasta, często w lasach, przywiązane do drzewa czy na śmietniku. Psy i koty obecnie zabezpieczane są przez wolontariuszy z Animal Ghost - fundacji z Gostynina, która następnie szuka dla nich stałego domu. W wielu przypadkach zwierzę pozostaje na zawsze w domu tymczasowym.

Żyjemy w XXI wieku. Obecnie przez fundację Animal Ghost przewija się około 300 zwierząt rocznie a możliwości finansowe, osobowe i lokalowe fundacji są bardzo ograniczone. Niestety koszty opieki weterynaryjnej, leków, karmy są bardzo wysokie, coraz wyższe. Wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny wiedzą o organizowanych zbiórkach finansowych i rzeczowych na rzecz fundacji i chętnie biorą w nich udział.
Inicjatywa dla Gostynina popiera pomysł utworzenia schroniska powiatowego dla bezdomnych zwierząt.

Nasza społeczność stoi przed wyzwaniem zapewnienia opieki i schronienia dla rosnącej liczby bezdomnych zwierząt, które bez naszej interwencji pozostają narażone na niebezpieczeństwa, trudne warunki życia a nawet śmierć.
Schronisko nie tylko zapewni bezpieczny dach nad głową dla zwierząt, ale także leczenie, rehabilitację. Dzięki organizacji azylu dla zwierząt zwiększymy świadomość społeczną na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz problemem bezdomności zwierząt w naszym regionie. Realizacja tego zadania bezpośrednio przyczyni się do poprawy dobrostanu zwierząt, zapewni miejsce, gdzie zwierzęta będą bezpieczne, odżywione i otrzymają niezbędną opiekę weterynaryjną. Takie działanie zbuduje też silniejszą, bardziej zaangażowaną społeczność.
Te  wszystkie działania będą konsultowane i prowadzone we współpracy z gminami i fundacją Animal Ghost, ponieważ działacze tej fundacji mają największą wiedzę w tym temacie.

Inwestycja w dobrostan zwierząt to również inwestycja w wizerunek miasta jako miejsca przyjaznego i odpowiedzialnego.
Nazywam się Tomasz Ambroziewicz. Niektórzy mówią na mnie Pimpek. Od dziecka przyprowadzałem do domu różne zwierzęta, którymi starałem się opiekować, karmić i być ich przyjacielem. Chciałem mieć psa, niestety nie było mi  to dane, dlatego kiedy tylko mogłem wyprowadzałem na spacer psy  (Elsa, Byron i Brave) sąsiada Krzyśka, który to  zaraził mnie ogromną empatią do zwierząt.
Obecnie moim największym psim przyjacielem jest Maniek, BF znany z internetu i Tik Toka, na punkcie którego mam przysłowiowego hopla. Zależy mi bardzo na poprawie losu zwierząt porzuconych,  bezbronnych, głodnych, zaniedbanych czy skrzywdzonych. Nic mnie tak nie boli w życiu jak krzywda wyrządzana zwierzętom przez ludzi. Wg mnie kto nie kocha zwierząt, nie ma również szacunku dla ludzi.
Dla mnie zwierzę to rodzina, oddany przyjaciel, terapia dnia codziennego dlatego zrobię wszystko co w mojej mocy abyśmy we współpracy z miastem,  Animal Ghost i wszystkimi, którym los zwierząt nie jest obojętny stworzyli bezpieczny azyl dla bezdomnych zwierząt.

Tomasz Ambroziewicz

Tematy:schronisko
© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij