Ścieżki pieszo-rowerowe

Ścieżki pieszo-rowerowe

Inwestowanie w drogi i ścieżki pieszo-rowerowe jest jednym z kluczowych elementów Strategii rozwoju ponadlokalnego jaką radni powiatu jednogłośnie przyjęli na ostatniej sesji rady Powiatu Gostynińskiego.

Strategia daje dodatkowe możliwości w pozyskiwaniu środków europejskich z nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027. Dlatego swoim działaniu szczególną uwagę poświęcimy na zdobywanie środków zewnętrznych właśnie na te inwestycje. Tu należy nadmienić, iż dofinansowania unijne stanowią aż 85% wkładu w daną inwestycję. Przy ogromnym zadłużeniu miasta to kluczowy czynnik dla realizacji takich inwestycji w mieście.

Trochę o ścieżkach pieszo-rowerowych

Ścieżki pieszo-rowerowe zachęcają do aktywności fizycznej. Mieszkańcy, korzystając z nich, mają możliwość spacerów, joggingu czy rowerowych przejażdżek, co przekłada się na poprawę ich kondycji fizycznej. Zdrowy tryb życia przekłada się również na niższe koszty opieki zdrowotnej, co jest istotne zarówno dla jednostek, jak i całego systemu opieki zdrowotnej.

Bezpieczeństwo na Drogach

Kluczowym aspektem inwestycji w infrastrukturę drogową jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Ścieżki pieszo-rowerowe oddzielone od ruchu samochodowego eliminują ryzyko kolizji i wypadków, szczególnie dla bardziej narażonych uczestników ruchu, takich jak piesi i rowerzyści. To istotne również z perspektywy społeczności szkolnej oraz rodzin, które mogą spokojnie korzystać z tego rodzaju infrastruktury. Inwestycje w infrastrukturę drogową mają także bezpośredni wpływ na rozwój gospodarczy. Łatwiejszy dostęp do miejsc pracy, sklepów czy instytucji publicznych sprawia, że powiat staje się atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania a przede wszystkim inwestowania.

Roman Augustyniak

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij