Budowa i modernizacja parkingów
Roman AugustyniakRoman Augustyniak
25.06.2018

Budowa i modernizacja parkingów

Żyjemy w czasach kiedy głównym środkiem transportu stał się własny samochód, z tego powodu wzrost liczby aut w ostatnich latach jest ogromny. Budowa nowych parkingów oraz miejsc postojowych to również jeden z punktów programu wyborczego Inicjatywy dla Gostynina z 2014 roku.

Jakie parkingi, miejsca postojowe powstały?

Parking przy Miejskim Przedszkolu Nr 2

Parking przy Przedszkolu nr 2 został wybudowany pod koniec 2016 roku po zabezpieczeniu środków w budżecie przez Radę Miejską. Jego budowa była poparta inicjatywą obywatelską, pod wnioskiem o jego budowę podpisało się kilkudziesięciu rodziców, których dzieci uczęszczają do Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Znajduje się tam 15 miejsc dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Parking przy SP 3

Inwestycja pod nazwą budowa parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3 od ulicy Wiosennej została wpisana do budżetu na 2016 rok przez radnych IdG.

Zadanie wykonała gąbińska firma „Bora”. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 145 tyś. zł. Kolejnym działaniem dotyczącym m.in. rozwiązania problemu braku miejsc parkingowych i zatłoczonej ulicy Bema w godzinach porannych i popołudniowych będzie budowa zatoczek parkingowych przy SP3. Ta inwestycja jest połączona z modernizacją drogi w ulicy Bema. Środki na ten cel przez radnych zostały ujęte w budżecie na 2018 rok.

Parking przy kościele Św. Marcina

W budżecie na 2018 rok również znalazła się inwestycja dotycząca modernizacji parkingu przy kościele Św. Marcina w Gostyninie. Obecnie nawierzchnia parkingu jest w tragicznym stanie. Parking będzie służył mieszkańcom Gostynina i przyjezdnym nie tylko w niedzielę. Jest ogólnodostępny, a jego umiejscowienie blisko rynku miejskiego przy dobrej woli parkujących chcących zaparkować w tym miejscu może rozładować i zniwelować problemy z zaparkowaniem w centrum miasta. Inwestycja najprawdopodobniej powstanie w 2019 roku.

Inwestycja ma być wykonana wraz z modernizacją drogi w ulicy Kościelnej.

Parking na ul. 3-go Maja 9-12

Ta inwestycja również znalazła się w budżecie na 2018 rok. Radni miejscy przeznaczyli na środki na wykonanie projektu architektonicznego. Czekamy na działania w związku z realizacją tej inwestycji, które stoją po stronie Urzędu Miejskiego w Gostyninie.

Kolejne inwestycje

To przede wszystkim miejsca parkingowe przy ul. 3-go Maja wzdłuż budynku Urzędu Miasta - zarezerwowane środki na projekt budowlany. Budowa miejsc postojowych na ul. Langenfeld oraz budowa parkingu przy budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Płockiej.

Odnośnie budowy kolejnych parkingów lub miejsc postojowych czekamy na Państwa kontakt, m.in. poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie, podczas spotkań organizowanych przez osoby związane z nami lub w kontaktach prywatnych.

Centrum Gostynina

Brak wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta jest problemem z którym kierowcy muszą się zmagać od lat. Rozwiązaniem jakie częściowo zlikwidowało ten problem jest wprowadzenie na Rynku Miejskim stref parkowania ograniczonych czasowo do 30 minut.

Wprowadzony przepis obowiązuje na miejscach postojowych przed Ratuszem i wzdłuż pasażu od ulicy Zamkowej do 3 Maja, od poniedziałku do soboty, w godzinach 7.00-16.00.

Współpraca ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi

Większość mieszkańców Gostynina może dostrzec jakie inwestycje parkingowe w ostatnich kilku latach powstały na terenach Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyninie.

Stoimy zdecydowanie na stanowisku, że miasto Gostynin, Burmistrz Miasta Gostynina powinien współpracować ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi zarówno jeśli chodzi o Gostynińską Spółdzielnię Mieszkaniową jak i Spółdzielnią Mieszkaniową Polam w Gostyninie.

Jak to wyglądało za obecnego Burmistrza Miasta Gostynina? Potwierdzą to liczby, a w zasadzie jedna. Inwestycji dotyczącej budowy parkingów lub miejsc postojowych w Gostyninie zrealizowanych przy współpracy spółdzielni mieszkaniowych z Gminą Miasta Gostynina w tej kadencji samorządu powstało "0".

Mimo, iż radni miejscy w tym Inicjatyw dla Gostynina zabezpieczali środki budżetowe na takie cele i z ich strony była pełna otwartość do współpracy.

Roman Augustyniak

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij