Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
16.05.2018

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

IdG stawia na współpracę z organizacjami pozarządowymi dlatego od samego początku tej kadencji zależało nam aby w Gostyninie powstało Gostynińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Powodów jest kilka np. większość organizacji nie dysponuje odpowiednią wiedzą w zakresie zarządzania organizacją, ludźmi, czy wiedzą w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.

Stoimy na stanowisku, że niezbędne jest działanie jednostki, która będzie wspierać organizacje pozarządowe w wyżej wymienionym zakresie.

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ma być odpowiedzialne za tworzenie programu współpracy pomiędzy organizacjami a miastem. Służyć ma m.in. wsparciem prawnym, zajmie się promocją działalności gostynińskich organizacji a także nadzorować będzie program ‚Małych Grantów’.

Pierwsze kroki zostały poczynione. Na nasz wniosek Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zorganizowania w Gostyninie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Za realizację tego zadania odpowiedzialny jest burmistrz, któremu w naszej ocenie nie bardzo zależy na uruchomieniu miejsca dla organizacji. Nasza kandydatka na burmistrza otwarta jest na współpracę z III sektorem dlatego też w następnej kadencji planujemy zrealizować do końca zapisy tej uchwały i zorganizować miejsce dla naszych, gostynińskich organizacji

http://umgostynin.bip.org.pl/pliki/umgostynin/uchwala_376.pdf

Agnieszka Korajczyk - Szyperska

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij