Monitoring w Gostyninie
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
04.06.2018

Monitoring w Gostyninie

W Planie dla Gostynina - programie wyborczym na 2014-2018 zapisaliśmy, że chcemy aby Gostynin był miastem monitorowanym. Na samym początku tej kadencji podjęte były już kroki w tej sprawie. Radni byli w Płocku, oglądali jak działa u naszych sąsiadów system monitoringu, byli także w Gliwicach gdzie oglądali monitoring oparty na fotowoltaice.

Niestety choć była wola radnych aby złożyć wniosek o dofinansowanie i pozyskać środki na takie rozwiązanie w Gostyninie to pojawił się opór ze strony Burmistrza i urzędników.

Został opracowany program funkcjonalno-użytkowy jednakże rozwiązania, które próbował przeforsować Burmistrz były w naszej opinii zbyt kosztowne dla miasta. Opłata za dzierżawę kamer pochłonęłaby z budżetu miasta kilkanaście tysięcy miesięcznie, do tego jeszcze obsługa i inne koszty. To jak na budżet Gostynina zbyt dużo. Kamery nie należałyby do miasta.

Radni kilkakrotnie zabezpieczali środki na wykonanie monitoringu. Również pod koniec grudnia w budżecie na rok 2018 uwzględnione zostały pieniądze (200 tysięcy złotych) na nazwijmy to pierwszy etap monitoringu w Gostyninie.

Liczę na to, że już wkrótce na terenie miasta pojawi się kilkanaście pierwszych kamer szybkoobrotowych.

Z informacji, które przedstawili urzędnicy wynika, że przygotowany został już opis przedmiotu zamówienia. Lokalizacja kamer szybkoobrotowych dzienno-nocnych została ustalona z radnymi i Komendą Powiatową Policji.

Kamery w I etapie pojawią się na:

- skrzyżowanie ul. Rynek – ul. Kościelna

- skrzyżowanie ul. Jana Pawła II – ul. Floriańska

- skrzyżowanie ul. Rynek – ul. 3 Maja

- skrzyżowanie ul. Rynek – ul. Kościuszki

- ul. Bierzewicka, przy wjeździe na ul. Ziejkową

- skrzyżowanie ul. Floriańska – ul. Czapskiego – ul. Armii Krajowej

- skrzyżowanie ul. Polna – ul. Kopernika

- tereny zielone przy MCK

- ul. Żabia - most nad Skrwą

W następnych latach rozwój monitoringu będzie kontynuowany. Monitoring obejmie właściwie każde osiedle i drogi wyjazdowe z miasta. Będziemy dążyć do tego żeby Gostynin był miastem bezpiecznym.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij