Skatepark w Gostyninie
Roman AugustyniakRoman Augustyniak
16.05.2018

Skatepark w Gostyninie

Ponoć dobry skater może ćwiczyć wszędzie, ale chyba nie ma nic lepszego od jazdy na profesjonalnym skateparku. Dobrze pamiętamy spotkania z młodymi mieszkańcami Gostynina, na których był poruszany temat budowy skateparku w Gostyninie.

Obietnice należy realizować i tak jest ze skateparkiem. Choć jakieś plany budowy skateparku były już w poprzedniej kadencji to dopiero obecnie, kiedy większość w Radzie Miejskiej mają radni Inicjatywy dla Gostynina skatepark ma szanse powstać.

Teren już wyznaczony, projekt architektoniczny wykonany. Środki na wykonanie inwestycji były zabezpieczone w uchwale budżetowej na 2018 rok, jednak ze względu na niebezpieczeństwo związane ze zgromadzonymi materiałami niebezpiecznymi przy ul. Ziejkowej i procedurze usunięcia ich z tego terenu - radni miejscy na wniosek Burmistrza Miasta Gostynina środki ze skateparku przesunęli na zadanie dotyczące właśnie usunięcia chemikaliów, z deklaracją, iż inwestycja budowy skateparku ma być zrealizowana maksymalnie do 2019 roku.

Skatepark będzie służył do jazdy na rowerach BMX, deskorolkach lub rolkach. Będzie specjalnym miejscem, gdzie będzie można pojeździć i spotkać ludzi podzielających podobną pasję. Jego nawierzchnia będzie wykonana z betonu. Pojawi się tam m.in. rampa dwustronna, dwie jednostronne, tzw. funbox oraz piramida. Poszczególne urządzenia zostaną wtopione w posadzkę, w sposób umożliwiający płynny najazd. Całość zostanie oświetlona i wyposażona w system monitoringu.

Skatepark ma powstać przy budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 i co ważne w pobliżu street workout, lodowiska i siłowni plenerowej, która w tym roku ma się powiększyć o dodatkowe urządzenia do ćwiczeń. Zapowiada się więc idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu i aktywnego wypoczynku, w zasadzie dla osób w każdym wieku.

Roman Augustyniak

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij