Sport w Gostyninie
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
15.05.2018

Sport w Gostyninie

W przed wyborami w 2014 środki finansowane przekazywane klubom sportowym i organizacjom były niewystarczające dlatego też należało wg nas doposażyć bazę sportową w sprzęt a organizacjom poprzez dofinansowanie umożliwić realizację zadań mających na celu upowszechnienie sportu. Oto zabiegaliśmy i tak też się stało.

W roku 2015 na dotacje na rozwój sportu w mieście przeznaczono 72 tyś. zł a z dotacji skorzystały 3 kluby sportowe.

W roku 2016 z dotacji w wysokości 213 tyś. zł skorzystało 7 klubów sportowych.

W roku 2017 na dotacje radni przeznaczyli 280 tyś. zł, z których to środków skorzystało 8 klubów sportowych

Rok 2018 jest rekordowy pod tym względem. Radni zagwarantowali w budżecie 330 tyś. zł na dotacje na rozwój sportu a z dofinansowania skorzystało 7 klubów sportowych.

Warto też zaznaczyć, że radni IdG kibicują Zespołowi Ananasy, który triumfuje w Polsce w różnego rodzaju konkursach. Na działalność zespołu przeznaczono w tej kadencji kilkanaście tysięcy złotych.

Modernizacja czy budowa bazy sportowej to też było dla nas wyzwanie.

Zabiegaliśmy o modernizacje stadionu - I etap tego zadania czyli projekt budowalny został wykonany, jego koszt to 35 tyś. zł. Obecnie projektanci złożyli wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę. Wykonawcą umowy na wykonanie dokumentacji budowalnej była firma Garapena z Będzina. Zatem modernizacja obiektu przed nami.

Udało się wymienić zardzewiałe ogrodzenie wokół stadionu. Wartość zadania wyniosła ok. 150 tyś. zł.

W Gostyninie w ciągu tych 4 ostatnich lat pojawiły się urządzenia do ćwiczeń w siłowni plenerowej na Os. Bema, Czapskiego, Zalesiu. Jako pierwsza uruchomiona została siłownia przy Miejskim Centrum Kultury, która cieszy się największym zainteresowanie mieszkańców Gostynina.

Następnie przy pływalni miejskiej na ul. Kutnowskiej pojawiło się kilka urządzeń o wartości 14,5 tyś. zł.

W ramach budżetu obywatelskiego zorganizowano miejsce do ćwiczeń na powietrzu na przy ul. 3-go Maja i ul. Dmowskiego. Koszt budowy siłowni wyniósł 19,1 tyś. zł.

W planach jest budowa kolejnych siłowni na ul. Spółdzielczej i na os. Prusa, a także siłowni street workout. Obecnie trwają prace projektowe.

Dla poprawienia kondycji a także dla relaksu udało się w ramach budżetu obywatelskiego zakupić rowery wodne, z których mieszkańcy mogą korzystać na Jeziorze Bratoszewo.

Dodatkowo na wniosek IdG zabezpieczono środki na projekt i budowę kompleksu składającego się z lodowiska, skateparku i siłowni street workout.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij