Poprawmy powietrze w Gostyninie. Podpisz petycje
Agnieszka Korajczyk-SzyperskaAgnieszka Korajczyk-Szyperska
21.02.2019

Poprawmy powietrze w Gostyninie. Podpisz petycje

Apelujemy do władz Miasta Gostynina, władz Powiatu Gostynińskiego o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych i możliwych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują smog w naszym mieście.

Zanieczyszczone powietrze może powodować problemy z krążeniem i choroby płuc (m.in. rak płuc, astma) a średnia długość życia na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem jest zauważalnie krótsza. 

Jesteśmy coraz bardziej świadomi negatywnych skutków smogu dla naszych organizmów. Są takie miejsca w Gostyninie, w których trudno oddychać i lepiej nie wychodzić z dziećmi na spacer.  

Miasto Gostyninie podejmuje pewne działania na rzecz ograniczenia szkodliwości smogu w naszym mieście, ale nie są one wystarczające!

Brakuje konkretnego i wieloletniego planu działań antysmogowych.  

Nie możemy już dłużej czekać!  

Apelujemy więc do władz Miasta Gostynina, władz Powiatu Gostynińskiego o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych i możliwych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują smog w naszym mieście.  

Zwracamy się do Was Mieszkańcy i Mieszkanki Gostynina – podpiszcie się pod naszym apelem – wypracujmy w naszym mieście skuteczną politykę antysmogową!

Nie czekajmy bezczynnie do kolejnej zimy!  

Chcemy zaproponować działania, które mogą stać się początkiem dyskusji o planie działań antysmogowych w Gostyninie.

Takich rozwiązań jest wiele, ale za najważniejsze i najpilniejsze uznajemy:  

  • dostarczenie mieszkańcom rzetelnej informacji o zagrożeniu smogiem;
  • postawienie stacji przy ciągach komunikacyjnych, na osiedlach domów jednorodzinnych, przy klubach dla dzieci,  przedszkolach i szkołach;
  • wprowadzenie intensywnego  programu dofinansowania wymiany pieców na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków wraz ze skuteczną akcją informacyjną na temat programów wymiany;
  • wprowadzenie programu doradztwa energetycznego dla mieszkańców – bezpłatne informowanie i doradzanie w kontekście ogrzewania domów, programów dofinansowania, jak również umiejętności ogrzewania domów w sposób oszczędny i nieszkodliwy dla otoczenia;
  • wprowadzenie w ciągu kilku lat zakazu instalacji pieców na paliwa stałe dla nowo powstających budynków mieszkalnych na obszarach, które mogą być podłączone do sieci gazowniczej czy ciepłowniczej;
  • zbadanie wpływu transportu samochodowego na jakość powietrza wzdłuż najbardziej zatłoczonych ulic.
  • tworzenie nowych terenów zieleni i nasadzeń na istniejących terenach, które będą oczyszczać powietrze w mieście.  

Link do petycji - Poprawmy powietrze w Gostyninie!

Agnieszka Korajczyk-Szyperska - Inicjatywa dla Gostynina

© 2018 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij