Nowe mieszkania socjalne w Gostyninie
Roman AugustyniakRoman Augustyniak
01.05.2018

Nowe mieszkania socjalne w Gostyninie

Nowe mieszkania socjalne to jeden z punktów jaki Inicjatywa dla Gostynina ujęła w swoim programie zaprezentowanym przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

W grudniu 2017 roku oddany został do użytku budynek wielorodzinny z lokalami socjalnymi dla 60 rodzin przy ul. Targowej 5B. Pozwolenie na budowę tego budynku uzyskano 16 kwietnia 2014 roku, w styczniu ogłoszono przetarg, a w marcu 2016 roku podpisano umowę na wykonanie z gostynińskim wykonawcą, firmą Hydropol.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków pochodzących z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1,76 mln złotych, pozostałą kwotę niezbędną do realizacji inwestycji radni przeznaczyli w drodze uchwały. Całkowity koszt budowy bloku socjalnego wyniósł 6,2 mln zł.

Jaki zakres inwestycji?

To przede wszystkim opracowanie projektu, wykonanie przyłączy gazowych, elektrycznych, nadzory autorskie i inwestorskie oraz prace budowlane. W czterokondygnacyjnym podpiwniczonym, budynku jest 60 mieszkań o powierzchni od 32 do około 63 m2 oraz pomieszczenia gospodarczo-techniczne.

Kolejne działania

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w 2017 roku, radni głosowali nad uchwałą budżetową. Znalazły się tam m.in. środki na zadanie pn. Budowa komunalnego budynku socjalnego przy ul. 3 Maja 30 – projekt budowlany. W nowym budynku znajdzie się 9 lokali socjalnych.

Chcemy kontynuować budowę budynków socjalnych w następnej kadencji, oczywiście niezbędne do tych działań będzie pozyskiwanie środków zewnętrznych tak jak miało to miejsce przy budowie bloku przy ul. Targowej.

Roman Augustyniak


 

© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij