Pierwszy GostMun za nami. Ponad 60 uczestników Obrad Narodów Zjednoczonych

Pierwszy GostMun za nami. Ponad 60 uczestników Obrad Narodów Zjednoczonych

Gostynin Model United Nations to międzynarodowa symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, zorganizowana przez uczniów m.in. Liceum Ogólnokształcącego im. T.Kościuszki w Gostyninie, płockich liceów oraz studentów mieszkających w Gostyninie.

Uroczyste otwarcie GostMun2024 i pierwsze Zgromadzenie Ogólne odbyło się 21 marca, w gostynińskim zamku, w czasie którego Karolina Szulczewska – Secretary General i Oliwia Kacerka – Deputy Secretary General przedstawiły informacje o GostMun, powitały uczestników i zaproszonych gości.

Głos zabrali Burmistrz Miasta Gostynina i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie. Został również odczytany przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, list do Marszałka Województwa Mazowieckiego, który objął honorowym patronatem to wydarzenie.

Aleksandra Jaskuła i Krzysztof Klejna w imieniu Inicjatywy dla Gostynina życzyli uczestnikom niezapomnianych wrażeń i kolejnych edycji GostMun.

Po uroczystym otwarciu wydarzenia kilkudziesięciu uczestników przeniosło się do liceum, gdzie w przygotowanych wcześniej salach, przez 2 dni odbywały się debaty. W piątek, od rana do wieczora, uczestnicy debatowali i stworzyli rezolucje z rozwiązaniami problemów z tematu, które odczytane zostały 23.03 na kolejnym Zgromadzeniu Ogólnym.

Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie młodzieży problemami współczesnego świata, szerzenie edukacji obywatelskiej oraz rozwijanie umiejętności językowych i dyplomatycznych. Organizacja wydarzenia miała na uwadze również promocję miasta Gostynin, ukazania jego zalet osobom, w szczególności młodym, które są związane emocjonalnie ze swoją małą ojczyzną.

W organizację GostMun 2024 zaangażowali się oprócz Karoliny Szulczewskiej i Oliwi Kacerki, Paweł Borczyński – President of the General Assembly, Gabriela Trojanowska – Vice President of the General Assembly, Iga Ozimek – USG for social media, Maja Szyperska – USG for finances, Jakub Palczewski USG for Logistics.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Tematy:GostMUN
© 2024 Roman Augustyniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatnością:

Polityka prywatności

Polityka Cookies


Zostałem poinformowany. Zamknij